Podziały punktów w Białymstoku i Poznaniu

Aleksandar Vukovic
Aleksandar Vukovic Krystyna Pączkowska / Slaskwroclaw.pl

Zabrakło goli w dwóch środowych spotkaniach 32. kolejki PKO Ekstraklasy zaplanowanych na godzinę 20:30. Legia Warszawa zremisowała w delegacji z Jagiellonią Białystok. Z kolei Lech Poznań zaliczył kompromis w starciu z Pogonią Szczecin.

Czytaj dalej…

Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa 0:0

Duma Podlasia do swojej potyczki z liderem rozgrywek przystępowali, chcąc wygrać swoje drugie spotkanie z rzędu i ósme na swoim obiekcie. Z kolei stołeczna ekipa miała cel, którym było odczarowanie obiektu w Białymstoku. W pierwszej części najbliższy zdobycia bramki był Martin Pospisil, który jednak fatalnie spudłował. Po zmianie stron okazję do zdobycia bramki miał z kolei Mateusza Cholewiak, ale zawodnik Legii też swoją szansę zmarnował, więc spotkanie zakończyło się rezultatem 0:0.

Lech Poznań – Pogoń Szczecin 0:0

Ekipa ze stolicy Wielkopolski przystępował z wiedzą, że Piast Gliwice stracił punkty w Gdańsku, przegrywając z miejscową Lechią. Taki stan rzeczy sprawiał, że lechici stanęli przed szansą wskoczenia na pozycję wicelidera rozgrywek. Ogólnie zawody na stadionie przy ulicy Bułgarskiej nie porywało, ale nie zmienia to tego, że Lech powinien w nim zainkasować pełną pulę. W 84. minucie Wołodymyr Kostewycz najpierw poradził sobie z rywalami, a później oddał strzał. Okazało się jednak, że Ukrainiec miał rozregulowany celownik, więc spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Komentarze