Podział punktów w Szczecinie

Kosta Runjaić
Kosta Runjaić fot. Ekstraklasa SA

W trzecim sobotnim starciu w ramach 14. kolejki polskiej ekstraklasy Pogoń Szczecin zremisowała z Lechem Poznań 1:10. Taki stan rzeczy sprawił, że ekipa z północnej Polski nie wykorzystała okazji do tego, aby wrócić na pozycje lidera PKO Ekstraklasy.

Czytaj dalej…

W trudnym okresie do swojej potyczki z ekipą z Wielkopolski przystępowali podopieczni Kosty Runjaicia. Pogoń miała za sobą dwie porażki z rzędu. Z kolei Kolejorz do swojego spotkania przystępował po efektownym zwycięstwie nad Resovią Rzeszów.

Sześć celnych strzałów miało miejsce w niezłej w wykonaniu obu ekip pierwszej połowie. Niemniej więcej powodów do radości mieli po niej gospodarze, gdyż w 21. minucie po pięknym uderzenie sprzed pola karnego Srdan Spiridonović wyprowadził Dumę Pomorza na prowadzenie.

W drugiej części spotkania nie było już tak ciekawie, jak w pierwszej odsłonie. Pogoń jednak nie utrzymała korzystnego dla siebie wyniku do ostatniego gwizdka sędziego, bo w 83. minucie do siatki trafił Thomas Rogne. Tym samym bój w Szczecinie zakończył się remisem.

Pogoń Szczecin – Lech Poznań 1:1 (1:0)

1:0 Spiridonović 21′
1:1 Rogne 83′

Żółte kartki:
Pogoń: Kozulj 35′
Lech: Gumny 44′, Jóźwiak 49′, Rogne 74′

Pogoń (4-2-3-1): Stipica – Stec, Triantafyllopoulos, Zech, Matynia, Podstawski, Kozulj (86′ Łasicki), Listkowski (75′ Hostikka), Kowalczyk, Spiridonović, Frączczak

Lech (4-4-1-1): van der Hart – Gumny, Satka, Rogne, Kostewycz, Jóźwiak, Muhar (78′ Tomczyk), Tiba, Puchacz (85′ Kamiński), Moder (66′ Jevtić), Gytkjaer.

Sędzia główny: Łukasz Szczech (Warszawa)

Komentarze