Kosta Runjaić
Kosta Runjaić fot. Ekstraklasa SA

Podział punktów w Szczecinie

W trzecim sobotnim starciu w ramach 14. kolejki polskiej ekstraklasy Pogoń Szczecin zremisowała z Lechem Poznań 1:10. Taki stan rzeczy sprawił, że ekipa z północnej Polski nie wykorzystała okazji do tego, aby wrócić na pozycje lidera PKO Ekstraklasy.

W trudnym okresie do swojej potyczki z ekipą z Wielkopolski przystępowali podopieczni Kosty Runjaicia. Pogoń miała za sobą dwie porażki z rzędu. Z kolei Kolejorz do swojego spotkania przystępował po efektownym zwycięstwie nad Resovią Rzeszów.

Sześć celnych strzałów miało miejsce w niezłej w wykonaniu obu ekip pierwszej połowie. Niemniej więcej powodów do radości mieli po niej gospodarze, gdyż w 21. minucie po pięknym uderzenie sprzed pola karnego Srdan Spiridonović wyprowadził Dumę Pomorza na prowadzenie.

W drugiej części spotkania nie było już tak ciekawie, jak w pierwszej odsłonie. Pogoń jednak nie utrzymała korzystnego dla siebie wyniku do ostatniego gwizdka sędziego, bo w 83. minucie do siatki trafił Thomas Rogne. Tym samym bój w Szczecinie zakończył się remisem.

Pogoń Szczecin – Lech Poznań 1:1 (1:0)

1:0 Spiridonović 21′