PKO Ekstraklasa

Podział punktów w Lubinie

W pierwszym niedzielnym spotkaniu w ramach 15. kolejki PKO Ekstraklasy piłkarze Zagłębia Lubin zremisowali na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Miedziowi tym samym już od dwóch meczów pozostają bez zwycięstwa.

Team z Dolnego Śląska miał plan, aby wrócić na zwycięski szlak po porażce z Koroną Kielce. Tymczasem ekipa Marka Papszuna miała nadzieję na to, że uda się jej zwyciężyć w drugim spotkaniu ligowym z rzędu.

Mecz lepiej zaczęli gospodarze, którzy już w pierwszym kwadransie rywalizacji objęli prowadzenie po golu Damjana Bohara. Słowak niczym typowy napastnik wykorzystał fakt, że był w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie.

Radość lubinian z prowadzenie nie trwała jednak długo, bo w 20. minucie do wyrównania doprowadził Petr Schwarz. W każdym razie w pierwszej połowie ostatnie słowo należało do debiutującego Bartosza Białka, który wpisał się na listę strzelców w 42. minucie.

Gdy wydawało się, że trzy “oczka” zainkasuje Zagłębie, to w 83. minucie gola na 2:2 strzelił Sebastian Musiolik i bój w Lubinie zakończył się podziałem punktów, z czego z pewnością bardziej zadowolony mógł być beniaminek polskiej ekstraklasy.

Zagłębie Lubin – Raków Częstochowa 2:2 (2:1)