Cztery bramki Gutkovskisa, piękny gol Podolskiego, Warta lepsza od Piasta – podsumowanie soboty z Ekstraklasą

Vladislavs Gutkovskis
Vladislavs Gutkovskis PressFocus

W niedzielę w ramach 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy rozegrano cztery spotkania. Warta Poznań wygrała z Piastem Gliwice (2:0), Cracovia poradziła sobie z Jagiellonią Białystok (1:0), Górnik Zabrze nie dał szans Pogoni Szczecin (4:1), a Raków Częstochowa rozgromił Wisłę Płock (5:1).

• Wydarzeniem kolejki są cztery gole Vladislavsa Gutkovskisa
  • Na wyróżnienie zasługuje też Podolski, który zdobył bramkę z ponad połowy boiska
  • Nie byliśmy świadkami żadnego remisu, a trzy punkty dopisali sobie Warta, Cracovia, Górnik oraz Raków

Warta lepsza od Piasta

W premierowym sobotnim meczu Piast Gliwice podejmował u siebie Wartę Poznań. Pojedynek zakończył się wynikiem 2:0 dla gości. W 31. minucie spotkania zespół trenowany przez Dawida Szulczka na prowadzenie wyprowadził Miguel Luis. Rezultat starcia ustalił Dimitrios Stawropulos, który wpisał się na listę strzelców w 80. minucie. “Piastunki” tym samym pozostają w strefie spadkowej, a “Zieloni” w tym momencie są na 8. miejscu w tabeli.

Rodin zapewnił zwycięstwo Cracovii

W drugim sobotnim pojedynku naprzeciwko siebie stanęły drużyny Cracovii oraz Jagiellonii Białystok. Mecz był bardzo wyrównany. Ostateczny rezultat to 1:0 dla gospodarzy. Autorem jedynego gola w tym spotkaniu był Matej Rodin. “Żółto-Czerwoni” mają czego żałować, ponieważ stworzyli sobie kilka dogodnych okazji. Maciej Stolarczyk na konferencji prasowej przyznał, że jego zespół nie zasłużył na porażkę.

Piękna bramka Podolskiego zwieńczeniem wygranej Górnika

W jednym z najciekawszych meczów 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy byliśmy świadkami meczu pomiędzy Pogonią Szczecin a Górnikiem Zabrze. Faworyt zawiódł i to podopieczni Bartoscha Gaula wywieźli trzy punkty po zwycięstwie rezultatem 4:1. Na listę strzelców wpisali się Paluszek, Okunuki, Włodarczyk oraz Podolski po stronie gości i Zahović po stronie gospodarzy. Gol Lukasa Podolskiego był ozdobą tego spotkania – mistrz świata przelobował Bartosza Klebaniuka z ponad połowy boiska. “Portowcy” aktualnie zajmują czwarte miejsce w tabeli naszej ligi, a “Trójkolorowi” po drugiej wygranej z rzędu awansowali na dziesiątą lokatę.

Raków zdemolował Wisłę Płock

W pojedynku zamykającym sobotę w Ekstraklasie Raków Częstochowa grał z Wisłą Płock. Piłkarze Marka Papszuna urządzili sobie prawdziwy festiwal strzelecki, pokonując bramkarza rywali aż siedem razy. “Medaliki” wygrały wynikiem 7:1, a niesamowitym osiągnięciem pochwalić się może Vladislavs Gutkovskis, który zdobył cztery gole. Autorami pozostałych trafień dla gospodarzy byli Nowak oraz Kochergin (dwukrotnie), a honorowego gola gościom zapewnił Davo. Raków Częstochowa pozostaje na czele tabeli, natomiast Wisła Płock obecnie jest na 7. pozycji.

Wyniki sobotnich meczów 16. kolejki Ekstraklasy:

Piast Gliwice – Warta Poznań 0:2 (0:1)

31′ Luis, 80′ Stavropoulos

Cracovia – Jagiellonia Białystok 1:0 (0:0)

77′ Rodin

Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze 1:4 (1:1)

42′ Zahović – 5′ Paluszek, 53′ Okunuki, 56′ Włodarczyk, 73′ Podolski

Raków Częstochowa – Wisła Płock 7:1 (4:1)

3′, 7′, 37′, 40′ Gutkovskis, 60′ Nowak, 88′, 90+1′ Kochergin – 45+1′ Davo