Legia odczarowała Białystok, debiut Vukovicia na remis [WIDEO]

Jagiellonia Bialystok - Legia Warszawa
Jagiellonia Bialystok - Legia Warszawa fot. PressFocus

Podsumowanie sobotnich meczów 15. kolejki Ekstraklasy. Aleksandar Vuković w swoim debiucie na ławce Piasta Gliwice zremisował z Koroną Kielce 1-1, zaś Legia Warszawa rozgromiła na wyjeździe Jagiellonię Białystok.

Przekonujące zwycięstwo Legii

Sobotnie zmagania z Ekstraklasą rozpoczęliśmy od starcia w Kielcach, gdzie z nowym szkoleniowcem na ławce przyjechał Piast Gliwice. Aleksandar Vuković nie będzie wspominał swojego debiutu najlepiej. Jego zespół zremisował z Koroną 1-1 po bramkach Jakuba Łukowskiego i Kamila Wilczka. W drugiej połowie gliwiczanie zdominowali gospodarzy, ale nie zdołali wywieźć trzech punktów. Po meczu z pracą w Kielcach pożegnał się Leszek Ojrzyński.

Bardzo ciekawie zapowiadało się starcie w Białymstoku. Jagiellonia gościła Legię Warszawa, która na tym terenie nie wygrała od 2016 roku. W spotkanie lepiej weszli gospodarze, natomiast później to stołeczna ekipa rozpoczęła swój koncert. Bohaterem rywalizacji został Josue, trzykrotnie wpisujący się na listę strzelców. Podopieczni trenera Kosty Runjaicia zdobyli w pełni zasłużone trzy punkty i pokazali ogromny potencjał ofensywny.

Wieczorem Wisła Płock grała przed własną publicznością ze Śląskiem Wrocław. Na pierwszy rzut oka faworyt był oczywisty, choć Nafciarze nie radzili sobie tego dnia najlepiej. Po bezbarwnej pierwszej połowie do konkretów doszli goście, którzy wyszli na prowadzenie za sprawą Johna Yeboaha. Wisła Płock zdołała wyrównać, choć ostatnie słowo należało do wrocławian, którzy zdobyli swoją drugą bramkę w 90. minucie meczu.

Wyniki meczów 15. kolejki Ekstraklasy

Korona Kielce – Piast Gliwice 1:1 (1:0)

16′ Łukowski – 77′ Wilczek

Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa 2:5 (1:3)

16′ Gual, 78′ Kowalski – 28′, 40′, 72′ Josue, 30′ Mladenović, 48′ Nawrocki

Wisła Płock – Śląsk Wrocław 1:2 (0:0)

84′ Warchoł – 61′ Yeboah, 90′ Olsen