Remis w Legnicy, zwycięstwo Widzewa, Lech lepszy od Górnika – podsumowanie niedzieli z Ekstraklasą

Widzew Łódź
Widzew Łódź PressFocus

W niedzielę w ramach 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy rozegrano trzy spotkania. W Legnicy tamtejsza Miedź zremisowała z Cracovią, Widzew pewnie pokonał Zagłębie, a Lech uporał się z Górnikiem.

• Podział punktów w Legnicy
  • Widzew dużo lepszy od Zagłębia
  • Lech zdobył jednego gola więcej od Górnika

Cracovia nie dała sobie rady z Miedzią

W pierwszym niedzielnym meczu Miedź Legnica podejmowała u siebie Cracovię. Pojedynek zakończył się wynikiem 1:1. Jeszcze w pierwszej połowie prowadzenie gościom zapewnił Jakub Myszor. Po zmianie stron doszło jednak do wyrównania, a autorem bramki dla gospodarzy był Angelo Henriquez. To cenny punkt dla ostatniej w tabeli “Miedzianki”, która wcześniej zanotowała trzy porażki z rzędu. Przypomnijmy, że niedawno z posadą trenera legnickiej ekipy pożegnał się Wojciech Łobodziński.

Widzew podtrzymuje znakomitą passę

W drugim niedzielnym pojedynku naprzeciwko siebie stanęły drużyny Widzewa Łódź i Zagłębia Lubin. Gospodarze nie dali szans “Miedziowym” i pewnie wygrali rezultatem 3:0. Na listę strzelców wpisali się Martin Kreuzriegler, Ernest Terpiłowski oraz Marek Hanousek, którego gol był ozdobą tego spotkania. “Widzewiacy” są rewelacją obecnej kampanii i w tym momencie zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Lech po wyrównanym starciu wygrał z Górnikiem

W meczu zamykającym 13. kolejkę PKO BP Ekstraklasy byliśmy świadkami bardzo ciekawego widowiska w Zabrzu, gdzie Górnik podejmował Lecha. Spotkanie rozpoczęło się z wysokiego “C”, bo już w 4. minucie prowadzenie gościom zapewnił Mikael Ishak. Szwed popisał się fantastycznym uderzeniem zza linii pola karnego i nie dał szans bramkarzowi “Trójkolorowych”. Parę minut później gola z rzutu karnego zdobył Szymon Włodarczyk i wyrównał stan gry. W drugiej połowie swoją jedenastkę otrzymał także “Kolejorz”, a Mikael Ishak po raz drugi trafił do siatki, czym zapewnił zwycięstwo Lechowi Poznań. To trzecia porażka z rzędu Górnika Zabrze.

Wyniki niedzielnych meczów 13. kolejki Ekstraklasy:

Miedź Legnica – Cracovia 1:1 (0:1)

52′ Henriquez – 35′ Myszor

Widzew Łódź – Zagłębie Lubin 3:0 (1:0)

33′ Kreuzriegler, 47′ Terpiłowski, 66′ Hanousek

Górnik Zabrze – Lech Poznań 1:2 (1:1)

10′ Włodarczyk (rzut karny) – 4′, 66′ Ishak