Warta i Zagłębie podzielili się punktami, Widzew nie dał szans Cracovii

Widzew Łódź - Cracovia
Widzew Łódź - Cracovia PressFocus

Widzew Łódź nie dał żadnych szans Cracovii w meczu 9. kolejki PKO Ekstraklasy. Łodzianie pewnie zwyciężyli 2:0 po golach Kuna i Hanouska. W drugim piątkowym meczu Warta Poznań po bardzo interesującym widowisku zremisowała z Zagłębiem Lubin 2:2.

• Widzew pewnie ograł Cracovię
  • Warta podzieliła się punktami z Zagłębiem Lubin
  • Oba mecze przyniosły spore emocje

Podział punktów w Grodzisku

W pierwszym piątkowym spotkaniu 9. kolejki PKO Ekstraklasy Warta Poznań podejmowała Zagłębie Lubin. Spotkanie od pierwszych minut stało na dość dobrym poziomie. Początek należał do gospodarzy, jednak z czasem do głosu zaczęło dochodzić również Zagłębie. Na pierwszego gola musieliśmy zaczekać do 28. minuty, gdy na listę strzelców wpisał się Grzesik. Alę pięć minut później znów był remis, a dla gości trafił Doleżal.

Po zmianie strony znów do ataków ruszyła Warta. Poznaniacy mieli dwie znakomite sytuacje, z których przynajmniej jedną powinni wykorzystać. To się na nich zemściło, bo piętnaście minut później Miedziowi wyszli na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Adamski. Tym razem to Warta potrzebowała zaledwie czterech minut, by doprowadzić do wyrównania. Do siatki rywala trafił Zrelak. Do końca spotkania jedni i drudzy walczyli o trzy punkty, jednak wynik już nie uległ zmianie. Nieco lepsi byli gospodarze jednak wydaje się, że remis to sprawiedliwy rezultat.

Cracovia zawiodła w Łodzi

W drugim spotkaniu Widzew podejmował Cracovię. Zespół z Łodzi od pierwszych minut zdominował boiskowe wydarzenia i już w 4. minucie po strzale Kuna cieszył się z prowadzenia. W kolejnych minutach Widzewiacy stworzyli kolejne sytuacje bramkowe, których jednak nie potrafili wykorzystać. Pasy miały ogromny problem, żeby wykreować sobie jakąkolwiek sytuację w pierwszej części gry, a ostatecznie nie oddali nawet celnego strzału przed przerwą.

Druga połowa to już zdecydowana gra Cracovii, która osiągnęła przewagę nad rywalem. Jednak to Widzew osiem minut po zmianie stron cieszył się z drugiego gola. Na listę strzelców wpisał się Hanousek. Gospodarze po zdobyciu drugiej bramki jeszcze bardziej cofnęli się do defensywy czekając na to, co zrobi Cracovia. Zespół z Małopolski nie potrafił jednak sforsować całkiem dobrze prezentującej się obrony Widzewa, a gdy już zawodnicy Pasów dochodzili do okazji strzeleckich to byli bardzo nieskuteczni. Cracovia po świetnym występie przeciwko Rakowowi Częstochowa, tym razem w Łodzi zawiodła rozgrywając bardzo przeciętne zawody. Widzew może cieszyć się z kolejnego zwycięstwa przed własną publicznością.

Wyniki 9. kolejki PKO Ekstraklas

Warta Poznań – Zagłębie Lubin 2:2(1:1)
28′ Grzesik, 71′ Zrelak – 33′ Doleżal, 67′ Adamski

Widzew Łódź – Cracovia 2:0(1:0)
4′ Kun, 52,’ Hanousek