Pewne zwycięstwo Pogoni, Wisła Płock zatrzymana w Łodzi

Widzew Łódź - Wisła Płock
Widzew Łódź - Wisła Płock PressFocus

Zakończyły się już wszystkie sobotnie spotkania 7. kolejki PKO Ekstraklasy. W najciekawszym pojedynku Widzew Łódź pokonał Wisłę Płock 2:1. Pewne trzy punkty zgarnęła też Pogoń Szczecin, która bez większych problemów ograła Zagłębie Lubin.

• Wisła Płock z pierwszą porażką w sezonie
  • Cenne zwycięstwo Korony Kielce
  • Bardzo dobry mecz Pogoni Szczecin

Koniec serii Wisły Płock, przełamanie Miedzi

W pierwszym sobotnim meczu 7. kolejki PKO Ekstraklasy Radomiak Radom podejmował Koronę Kielce. Mimo przewagi w wielu aspektach gry gospodarzy, to beniaminek z Kielc wyjechał z trzema punktami. Kielczan na prowadzenie jeszcze przed przerwą wyprowadził Bartosz Śpiączka, a wynik spotkania na 2:0 ustalił Dawid Błanik w 83. minucie.

Spotkanie w Legnicy rozpoczęło się od mocnego uderzenia gospodarzy, którzy już w 5. minucie wyszli na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Naveda. Ten sam zawodnik w 31. minucie osłabił swój zespół oglądając czerwona kartkę. Jednak to co najciekawsze wydarzyło się tuż po przerwie. Najpierw w 46. minucie podwyższył wynik spotkania Narsingh, a już minutę później kontaktowego gola zdobył Gajos. Jak się później okazało, gdańszczan nie był stać na nic więcej. Miedź odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie, z kolei Lechia grzęźnie w dole tabeli.

Pogoń Szczecin była zdecydowanym faworytem spotkania z Zagłębiem Lubin i to też pokazała na boisku. Portowcy pewnie zwyciężyli w tym pojedynku 3:0 po bramkach Dąbrowskiego, Grosickiego i Almqvista.

W ostatnim sobotnim spotkaniu Widzew Łódź podejmował Wisłę Płock. Mecz rozpoczął się od niespodziewanego wyjścia na prowadzenie gospodarzy, a na listę strzelców już w 5. minucie wpisał się Danielak. Płocczanie przeważali w tym pojedynku, ale głównie pod kątem utrzymywania się przy piłce. Jeśli chodzi o sytuacje podbramkowe widowisko w Łodzi było dosyć wyrównane. Po zmianie stron Widzewiacy zaskoczyli po raz drugi. W 55. minucie wynik spotkania na 2:0 podwyższył Pawłowski. Wisła do ostatnich minut próbowała powalczyć o korzystny rezultat jednak zdołała jedynie zdobyć bramkę kontaktową w doliczonym czasie gry.