Cracovia wciąż w kryzysie, odrodzony Raków, Lech w końcu wygrał

Piłkarze Lecha Poznań
Piłkarze Lecha Poznań Pressfocus

Cracovia od czterech meczów czeka na wygraną, Raków Częstochowa szybko podniósł się po porażce ze Slavią Praga w IV rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy, a Lech Poznań odniósł premierowe zwycięstwo w sezonie 2022/2023 – tak wyglądała niedziela w PKO BP Ekstraklasie.

• Cracovia w samej końcówce dała sobie wydrzeć punkty z Wartą Poznań
  • Raków Częstochowa nie dał Śląskowi Wrocław żadnych szans
  • Pierwszy mecz w sezonie wygrał Lech Poznań

Lech uciekł z dna tabeli

Warta Poznań długimi fragmentami przewodziła przy ul. Kałuży w rywalizacji z Cracovią, ale długo nie potrafiła tej przewagi udokumentować golami. Udało jej się to dopiero w samej końcówce. W 87. minucie do bramki Pasów trafił Adam Zrelak, zaś w 90. minucie Dawid Szymonowicz. Dla krakowian był to już czwarty z rzędu mecz bez zwycięstwa.

Raków Częstochowa rozbił z kolei we Wrocławiu Śląsk 4:1. Po grze podopiecznych Marka Papszuna absolutnie nie widąć było tego, że w czwartek rozegrali 120 minut dogrywki w meczu ze Slavią Praga w IV rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy, ani tego, że przegrali w dramatycznych okolicznościach tuż przed serią rzutów karnych.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie 2022/2023 odniósł również Lech Poznań. Mistrzowie Polski, umotywowani awansem do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy, wygrali u siebie z Piastem Gliwice.