Ekstraklasa: Piękny gol w Białymstoku, powrót Carlitosa nie pomógł Legii w starciu z Górnikiem

Jagiellonia Białystok
Jagiellonia Białystok fot. PressFocus

Podsumowanie piątkowych meczów 6. kolejki Ekstraklasy. Jagiellonia Białystok po emocjonującej końcówce i fantastycznym trafieniu Nene pokonała Miedź Legnicę 2-1, natomiast Legia Warszawa odrobiła dwubramkową stratę i zremisowała przed własną publicznością z Górnikiem Zabrze.

• Jagiellonia Białystok pokonała Miedź Legnicę 2-1. Decydującą bramkę w ostatnich sekundach zdobył Nene
  • Górnik Zabrze nie zdołał utrzymać dwubramkowej przewagi i zremisował z Legią 2-2
  • Na Łazienkowskiej ponownie pojawił się Carlitos. Hiszpan wszedł na boisko w 61. minucie spotkania

Szczęście uśmiechnęło się do Jagiellonii

Jagiellonia to jeden z największych pechowców początku sezonu. Piątkowe spotkanie również zaczęło się nie po jej myśli, bowiem na prowadzenie Miedź Legnica wyszła za sprawą Mateusza Skrzypczaka, który zagrał piłką we własnym polu karnym, a sędzia wskazał na wapno.

Wyrównująca bramka również była efektem skutecznie wyegzekwowanej jedenastki. Przez ponad 20. minut beniaminek musiał grać w osłabieniu na skutek dwóch żółtych kartek Huberta Matynii, a gospodarze wówczas przystąpili do ataku. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, Nene zdecydował się na strzał wolejem zza pola karnego, a piłka po jego uderzeniu zatrzepotała w siatce. Jagiellonia odniosła tym samym swoje drugie ligowe zwycięstwo.

Górnik nie wytrzymał presji

W piątek Legia była w bardzo przeciętnej dyspozycji. Ofensywa nie funkcjonowała tak dobrze, jak w poprzednich meczach, a Górnik Zabrze starał się to skrzętnie wykorzystać. W 26. minucie Aleksander Paluszek strzałem głową umieścił piłkę w bramce, a po zmianie stron prowadzenie podwyższył Piotr Krawczyk.

Grę Legii odmieniło nieco wejście Carlitosa. Wówczas gospodarze atakowali częściej, z większą werwą i wiarą we własne umiejętności, a jej starania zostały wynagrodzone w końcówce. Najpierw Josue wykorzystał podyktowany rzut karny, a w doliczonym czasie gry zamieszanie pod bramką Górnika wykorzystał Lindsey Rose. Zabrzanie mecz kończyli w osłabieniu po czerwonej kartce Richarda Jensena.

Komplet wyników 6. kolejki Ekstraklasy

Jagiellonia Białystok – Miedź Legnica 2:1 (0:1)

69′ Marc Gual, 90′ Nene – 32′ Angelo Henriquez

Legia Warszawa – Górnik Zabrze 2:2 (0:1)

84′ Josue, 90′ Lindsay Rose – 26′ Aleksander Paluszek, 55′ Piotr Krawczyk