Raków za mocny dla Lecha, Lechia ucieka ze strefy spadkowej

Lech Poznań - Raków Czestochowa
Lech Poznań - Raków Czestochowa PressFocus

Raków Częstochowa pokonał 2:1 Lech Poznań w hicie 15. kolejki PKO Ekstraklasy i umocnił się w fotelu lidera. W pozostałych spotkaniach Lechia Gdańsk wygrała ze Stalą Mielec, dzięki czemu opuściła strefę spadkową, a Zagłębie Lubin przegrało na własnym obiekcie z Cracovią.

• Fatalna passa Zagłębia trwa
  • Lechia uciekła ze strefy spadkowej
  • Raków robi kolejny krok w kierunku mistrzostwa

Zagłębie nadal w słabej dyspozycji

Niedzielne zmagania z 15. kolejką PKO Ekstraklasy rozpoczęły się w Lubinie. Jednak pierwsza połowa meczu Zagłębia z Cracovią mocno rozczarowała. Na boisku działo się niewiele, a najgroźniejszą sytuacją było uderzenie Starzyńskiego w słupek. Zawodnicy obu drużyn oddali jeden celny strzał, co jest najlepszym podsumowaniem tego, co działo się w tym pojedynku.

Nieco ciekawiej zrobiło się po przerwie. Delikatną optyczną przewagę osiągnęło Zagłębie, ale to Cracovia była drużyną skuteczniejszą i zdecydowanie bardziej konkretną. Pasy objęli prowadzenie w 67. minucie, a na listę strzelców wpisał się Kallman. W kolejnych minutach goście nieco cofnęli się do defensywy czekając na reakcję Zagłębię. Gospodarze nie byli jednak w stanie odwrócić losów spotkania, a wynik spotkania ustalił w 86. minucie Makuch. Zagłębie – Cracovia 0:2.

Lechia wydostała się ze strefy spadkowej

W drugim niedzielnym spotkaniu Lechia Gdańsk podejmowała Stal Mielec. Podobnie, jak w Lubinie tak i w Gdańsku w pierwszej części gry działa się niewiele, żeby nie powiedzieć nic. Dużo ciekawiej było na trybunach, gdzie kibice urządzili pokaz pirotechniczny. Obie drużyny oddały po jednym celnym strzale. To tyle.

Po zmianie stron emocji również było jak na lekarstwo, ale wreszcie doczekaliśmy się pierwszej bramki w tym starciu. W 73. minucie na listę strzelców wpisał się Zwoliński. Jak się okazało było to jedyne trafienie w tym pojedynku. Lechia dzięki trzem punktom wydostała się ze strefy spadkowej i awansowała na piętnaste miejsce. Stal jest siódma.

Raków pewnie zmierza w kierunku mistrzostwa

W ostatnim niedzielnym spotkaniu Lech podejmował w hicie kolejki Raków. Pierwsza połowa skończyła się bezbramkowym remisem, ale oba zespoły stworzyły bardzo ciekawe widowisko, a w roli głównej wystąpili Bednarek i Kovacević, którzy fenomenalnymi interwencjami nie dopuścili do straty bramki. Doskonałą okazję zmarnował między innymi Ishak, który nie wykorzystać akcji sam na sam z bramkarzem gości.

Sporo emocji przyniosła już druga połowa. Kun w 49. minucie dał prowadzenie drużynie Rakowa, która w tym fragmencie przejął inicjatywę. Lech jednak zdołał doprowadzić do wyrównania po znakomitym uderzeniu z dystansu Skórasia. Końcówka należała już do gości. Najpierw fantastyczną okazję zmarnowali Kun i Piasecki, chwilę później gola dla Rakowa anulował VAR. Zespół Marka Papszuna dopiął jednak swego w doliczonym czasie gry, a zwycięskiego gola zdobył Piasecki.

Podsumowanie 15. kolejki PKO Ekstraklasy

Zagłębie Lubin – Cracovia 0:2 (0:0)
67′ Kallman, 86′ Makuch

Lechia Gdańsk – Stal Mielec 1:0 (0:0)
73′ Zwoliński

Lech Poznań – Raków Częstochowa 1:2 (0:0)
67′ Skóraś – 49′ Kun, 90′ Piasecki