Stal pnie się w tabeli, hit dla Wisły i zmiana wicelidera

Stal Mielec
Stal Mielec PressFocus

W pierwszym meczu 13. kolejki PKO Ekstraklasy Stal Mielec pokonała Koroną Kielce 2:0, natomiast w wieczornym hicie Wisła Płock ograła Legię Warszawa 2:1.

• Stal z trzecim zwycięstwem z rzędu w PKO Ekstraklasie
  • Korona z passą siedmiu meczów bez zwycięstwa
  • Wisła wskakuje na pozycję wicelidera

Korona podtrzymała fatalną passę

Stal Mielec była zdecydowanym faworytem meczu z Koroną Kielce, która do piątkowego pojedynku przystępowała bez wygranej w sześciu kolejnych meczach. Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia mielczan, którzy już w 5. minucie objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Matras. W 10. minucie piłka znów zatrzepotała w siatce Korony, ale bramka ostatecznie nie została uznana po interwencji VAR-u. W pierwszej części gospodarze stworzyli więcej sytuacji, ale to Stal była skuteczniejsza. W doliczonym czasie gry na 2:0 podwyższył jeszcze Hamulic.

Po zmianie stron Korona osiągnęła optyczną przewagę. Gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce i dążyli do wyrównania w tym spotkaniu. Stal cofnęła się do defensywy i długimi momentami odpierała ataki rywala, samemu nie kwapiąc się z grą do przodu. Gra mocno się zaostrzyła, a meczu nie dokończył Matras, który wyleciał z boiska za czerwoną kartkę. Goli jednak więcej już nie było i Stal wygrała z Koroną 2:0.

Wisła wypunktowała Legię

Mecz Wisły Płock z Legią Warszawa nosił miano hitu 13. kolejki PKO Ekstraklasy. Pojedynek drugiego i trzeciego zespołu w tabeli mocno jednak rozczarował, szczególnie w pierwszej części gry. Kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami przejęli goście, którzy nie potrafili bardziej zdecydowanie zagrozić bramce rywala. Płocczanie z kolei zupełnie oddali pole gry ekipie ze stolicy niespecjalnie kwapiąc się z atakami. W pierwszych 45 minutach emocji było jak na lekarstwo.

Znacznie ciekawiej na murawie zrobiło się po przerwie, głównie za sprawą Wisły Płock, która wreszcie ruszyła do ataku. Ofensywna gra szybko przyniosła zamierzony efekt. Gospodarze już w 55. minucie objęli prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Lewandowski. Legia potrzebowała jednak tylko siedmiu minut, by doprowadzić do wyrównania. Rzut karny na bramkę zamienił Josue. Legia po doprowadzeniu do wyrównania ruszyła do kolejnych ataków, jednak to Wisła znów mogła cieszyć się z prowadzenia. W 73. minucie znów wyszła na prowadzenie. Ładną akcję gospodarzy wykończył Sekulski. Legia mimo kilku prób w końcówce nie zdołała już odwrócić losów spotkania. Wisła Płock dzięki wygranej 2:1 przeskoczyła Legię w tabeli i jest wiceliderem.

Podsumowanie 13. kolejki PKO Ekstraklasy

Korona Kielce – Stal Mielec 0:2 (0:2)
5′ Matras, 45′ Hamulic

Wisła Płock – Legia Warszawa 2:1 (0:0)
55′ Lewandowski, 73′ Sekulski – 62′ Josue (k.)