Festwial strzelecki w Mielcu, Pogoń zatrzymana. Jaga z Wisłą na remis

Zakończyły się już oba piątkowe spotkania 12. kolejki PKO Ekstraklasy. Po znakomitym spotkaniu Stal Mielec pokonała Pogoń Szczecin, natomiast w wieczornym pojedynku Jagiellonia Białystok podzieliła sie punktami z Wisłą Płock.

• Stal w efektowny sposób pokonała Pogoń Szczecin
  • Jagiellonia po bardzo przeciętnym meczu zremisowała z Wisłą Płock
  • Davo i Imaz z kolejnymi bramkami w Ekstraklasie, świetny występ Hamulicia

Sześć goli i efektowne zwycięstwo Stali z Pogonią

W pierwszym piątkowym spotkaniu Stal mierzyła się z Pogonią. To goście byli faworytem tego spotkania, co udowodnili w pierwszych minutach spotkaniach. Już w 5. minucie Grosicki dał Portowcom prowadzenie. Goście byli stroną przeważającą w tym spotkaniu, ale to Stal popisała się znakomitą skutecznością i na przerwę schodziła z dwubramkowym prowadzeniem po golach Hiszpańskiego i Hamulicia.

Po zmianie stron znów zaatakowała Pogoń i znów gola zdobyła Stal. Drugi raz na listę strzelców wpisał się Hamulić. W kolejnych minutach gospodarze nieco skomplikowali swoją sytuacją, bowiem czerwoną kartkę obejrzał Kasperkiewicz, a Pogoń zdobyła bramkę kontaktową za sprawą Bichakchyana. Jednak ostatnie słowo należało do grających ze stratą jednego zawodnika gospodarzy. Na 4:2 wynik spotkania w 88. minucie ustalił Gerbowski.

Przeciętne widowisko w Białymstoku, Imaz i Davo znów wpisali się na listę strzelców

Pierwsza połowa meczu w Białymstoku nie zachwyciła. Mecz rozgrywany był w dość spokojnym tempie i nie obfitował w zbyt dużą ilość sytuacji podbramkowych. Zdecydowanie lepsza była Wisła Płock, która przewodziła w każdym elemencie gry. Nafciarze na przerwę schodzili z zasłużonym jednobramkowym prowadzeniem. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Davo.

Po zmianie stron to Jagiellonia przejęła inicjatywę i była zespołem lepszym. Gospodarzom często brakowało jednak skutecznego wykończenia swoich akcji. “Jaga” dopięła swego w 66. minucie, a do wyrównania doprowadził Imaz. Gospodarze mieli nieco szczęścia, bowiem zanim piłka trafiła do napastnika Jagiellonii odbiła się od dwóch obrońców Wisły, jednak Hiszpan wykazał się w tej sytuacji instynktem strzeleckim dopadając do bezpańskiej piłki.

W końcówce spotkania obie ekipy miały jeszcze szansę przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak po raz kolejny wykazały się dużą nieskutecznością. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1, co można uznać za sprawiedliwy rezultat.

Wyniki 12. kolejki PKO Ekstraklasy

Stal Mielec – Pogoń Szczecin 4:2(2:1)
10′ Hiszpański, 45′, 68′ Hamulić, 88′ Gerbowski – 5′ Grosicki, 81′ Bichakchyan

Jagiellonia Białystok – Wisła Płock 1:1(0:1)