Cracovia wypunktowała Radomiaka, Kolar bohaterem Wisły Płock

Radomiak Radom - Cracovia
Radomiak Radom - Cracovia PressFocus

Cracovia pokonała Radomiak Radom w pierwszym piątkowym spotkaniu PKO Ekstraklasy 2:0. W wieczornym pojedynku Wisła Płock rzutem na taśmę pokonała Piast Gliwice, a jedynego gola w tym meczu zdobył w 89. minucie Kolar.

• Cracovia była skuteczniejsza w meczu z Radomiakiem
  • Wisła Płock przełamała kiepską serię
  • Justiniano z czerwoną kartką

Kallman bohaterem Cracovii

W pierwszym piątkowym spotkaniu PKO Ekstraklasy Radomiak Radom podejmował Cracovię. Widowisko nie stało na najwyższym poziomie, jednak obie drużyny starały się od pierwszych minut przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W pierwszej części gry zdecydowanie przeważał Radomiak, ale raził nieskutecznością. Gospodarze przeważali pod kątem posiadania piłki, stworzyli kilka sytuacji, ale nic z tego nie wynikło. Cracovia była zdecydowanie konkretniejsza i to Pasy schodziły na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem po golu Myszora.

Po zmianie stron zaatakował Radomiak, z dużo większym impetem i bardziej przekonująco. Gospodarze bardzo szybko chcieli doprowadzić do wyrównania, jednak sami sobie w tym przeszkodzili. Czerwoną kartkę obejrzał Justiniano i musieli sobie radzić w dziesiątkę. Mimo to próbowali kolejnych ataków. Cracovia jednak w 73. minucie wyprowadziła zabójczy cios i podwyższyła na 2:0. Na listę strzelców wpisał się Kallman, który asystował przy pierwszym golu. Radomiak nie zdołał się już podnieść w tym pojedynku, a Pasy odniosły zasłużone zwycięstwo.

Wisła Płock z przełamaniem

W wieczornym meczu Wisła Płock rywalizowała z Piastem Gliwice. Gospodarze zdecydowanie przeważali już od pierwszych minut spotkania, ale byli nieskuteczni. Swoich sił próbowali w ataku pozycyjnym, kontratakach i strzałach z dystansu, ale nie znaleźli drogi do bramki strzeżonej przez Placha. Piast głównie skupiał się na defensywie, ale przeprowadził dwie bardzo groźne akcje, po których powinien cieszyć się z gola. Remis mimo wszystko wydawał się sprawiedliwym rezultatem do przerwy.

Po zmianie stron mecz stał już na słabszym poziomie. Wisła zdobyła jeszcze większą przewagę i widowisko zrobiło się dość jednostronne. Gospodarze mieli jednak spore problemy z wykończeniem swoich okazji, a przy tym byli bardzo nieskuteczni. Bohaterem został ostatecznie Marko Kolar, który w 89. minucie dał Nafciarzom upragnione, ale i zasłużone z perspektywy całego meczu zwycięstwo.

Wyniki 11. kolejki PKO Ekstraklasy

Radomiak Radom – Cracovia 0:2 (0:1)
21′ Myszor, 73′ Kallman

Wisła Płock – Piast Gliwice 1:0 (0:0)