Podbeskidzie zakończyło współpracę z Krzysztofem Brede

Krzysztof Brede
Krzysztof Brede fot. PressFocus

Podbeskidzie Bielsko-Biała w dwóch ostatnich meczach w 2020 roku nie będzie prowadzone przez Krzysztofa Brede. Władze klubu podjęły decyzję o odsunięciu trenera od prowadzenia pierwszego zespołu Górali. W związku z tym w najbliższym spotkaniu przeciwko Wiśle Płock zespół poprowadzi Hubert Kościukiewicz.

Podbeskidzie Bielsko-Biała to aktualnie czerwona latarnia rozgrywek z dorobkiem zaledwie dziewięciu punktów. W miniony piątek ekipa z Beskidów uległa w roli gospodarza Piastowi Gliwice aż 0:5. Nie był to jednak jedyny mecz, który wpłynął na decyzję klubowych sterników.

Podbeskiedzie a Ekstraklasa, czyli zderzenie z murem

Bielszczanie w PKO Ekstraklasie zanotowali trzy porażki z rzędu, tracąc aż 11 goli. Po raz ostatni szalę zwycięstwa na swoją stronę Podbeskidzie przechyliło 24 listopada, pozostawiając w pokonanym polu Zagłębie Lubin. Górale wygrali wówczas 2:1.

W związku z powyższym pracę stracił Krzysztof Brede, który prowadził team z Bielska-Białej od 18 czerwca 2018 roku. Pod wodzą 39-latka Podbeskidzie po czterech latach wróciło do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Brede prowadził Górali w 86 meczach, w których zanotował 36 zwycięstw, 20 remisów i 30 porażek.

Komentarze