Podbeskidzie remisuje z Cracovią!

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia fot. ASInfo

Podbeskidzie remisuje z Cracovią w meczu 2. kolejki Ekstraklasy. Dla beniaminka są to pierwsze punkty w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce od dłuższego czasu. Drużyna z Krakowa po podziale punktów ma już tylko jeden ujemny punkt w ekstraklasowej tabeli.

W pierwszej połowie zdecydowanie lepszą drużyną byli goście. Cracovia tworzyła sobie więcej sytuacji oraz częściej oddawali celne strzały na bramkę rywala. Zawodnikom Michała Probierza brakowało jednak zdecydowania w ataku.

Pierwszą bramkę dość nieoczekiwanie zdobyli gospodarze. W 16. minucie wysoką piłkę w pole karne posłał Sierpina. Futbolówkę przyjął całkowicie niekryty Danielak. Napastnik Podbeskidzia z bliskiej odległości oddał strzał i pokonał Niemczyckiego, otwierając wynik meczu.

Ataki Cracovii dosyć późno przyniosły oczekiwany rezultat. Goście wyrównali stan meczu dopiero w 45. minucie. Z rzutu wolnego dośdodkowywał wtedy Loshaj, a walkę o piłkę wygrał Jablonsky, który strzałem z bardzo bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce.

Druga połowa spotkania była bardziej wyrównana. Obie drużyny oddały po dwa celne strzały na bramkę. Pierwsi na prowadzenie ponownie wyszli jednak gospodarze. W 58. minucie dośrodkowanie Sierpiny z rzutu rożnego wykorzystał Komor, który ponownie wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Podopieczni Michała Probierza wyrównali dopiero w 82. minucie. Wtedy to Vestenicky wykorzystał płaskie dośrodkowanie na piąty metr Wdowiaka i lekko zmieniając tor lotu piłki wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik spotkania na 2:2.