Zagłębie z pełną pulą, Górnik z pierwszą porażką

Piłkarze Zagłębia Lubin
Piłkarze Zagłębia Lubin fot. Zagłębie Lubin

Zagłębie Lubin pokonało w drugim meczu szóstej kolejki polskiej ekstraklasy Górnik Zabrze. Losy spotkania zostały rozstrzygnięte w pierwszej odsłonie, gdy Miedziowi wypracowali sobie dwubramkową zaliczkę. Ciekawostką jest fakt, że drużyna ze stolicy Polskiej Miedzi wygrała po raz trzeci z rzędu ze śląską ekipą w stosunku 2:0.

Czytaj dalej…

Zagłębie Lubin z ekipą z Górnego Śląska rywalizowało w sobotni wieczór o kolejne punkty w ligowych zmaganiach. Drużyna Martina Seveli przystępowała do swojej potyczki, chcąc wygrać swoje drugie spotkanie z rzędu. Z kolei podopieczni Marcina Brosza mieli nadzieję, że uda im się wrócić na zwycięski szlak po remisie z Wisłą Kraków.

W pierwszych 30 minutach meczu toczonego na obiekcie przy ulicy ul. Marii Skłodowskiej Curie nie działo się zbyt wiele ciekawego. W każdym razie w ostatnim kwadransie pierwszej odsłony piłkarze Miedziowych zdołali dwa razy użądlić swoich rywali. Pierwszego gola strzelił Sasa Zivec, który otrzymał chwilę wcześniej podanie od Filipa Starzyńskiego.

Tylko jeden spadkowicz, a sezon będzie ciekawy

Tymczasem bramkę na 2:0 zdobył Patryk Szysz, który wykorzystał podanie od Łukasza Poręby. Ofensywny piłkarz Zagłębia w sytuacji oko w oko z golkiperem rywali, nie dał mu żadnych szans. Jednocześnie ekipa z Dolnego Śląska była blisko swojego czwartego zwycięstwa w trakcie trwającej kampanii.

Po zmianie stron zabrzanie starali się odrobić straty. Swoje próby podjęli Alex Sobczyk oraz Jesus Jimenez. Żadnemu z wymienionych nie udało się jednak pokonać Dominika Hładuna. Gospodarze wygrali zatem swoje spotkanie 2:0, dzięki czemu w ligowe tabeli zrównali się punktami z Górnikami i Rakowem Częstochowa.

Komentarze