Zagłębie Lubin z pełną pulą

Martin Sevela
Martin Sevela fot. Zagłębie Lubin

Zagłębie Lubin rzutem na taśmę pokonało w pierwszym spotkaniu drugiej kolejki polskiej ekstraklasy Wartę Poznań. Wygraną ekipie z Dolnego Śląska w boju z beniaminkiem PKO Ekstraklasy zapewnił gol strzelony przez niezawodnego Damjana Bohara.

Czytaj dalej…

Zagłębie Lubin do swojej potyczki podchodziło po wygranym w niezwykłych okolicznościach starciu z Lechem Poznań. W piątkowy wieczór na drodze Miedziowych znów stanęła ekipa ze stolicy Wielkopolski, która miała zamiar zrehabilitować się za porażkę z Lechią Gdańsk.

Pierwsza część gry poniżej krytyki

Pierwsze trzy kwadranse w wykonaniu obu ekip nie były ciekawym widowiskiem, co najlepiej obrazuje statystyka strzałów. Żadnej z drużyn nie udało się oddać celnej próby na bramkę swoich rywali. Tym samym do przerwy miał miejsce sprawiedliwy bezbramkowy remis.

Tymczasem tuż po zmianie stron okazję do zdobycia bramki miał Filip Starzyński. Były zawodnik między innymi chorzowskiego Ruchu w 49. minucie stanął przed szansą strzelenia gola, ale po tej próbie wynik ostatecznie nie uległ zmianie.

Cel uświęca środki

W drugiej części rywalizacji gospodarze raz za razem próbowali zmusić do kapitulacji golkipera rywali. Sztuka ta udała się Miedziowym w 88. minucie, gdy bramkę zdobył Słoweniec Bohar, który strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie Kacpra Chodyny, więc Adrian Lis został zmuszony do kapitulacji.

Do końca zawodów wynik spotkania już się nie zmienił, więc Zagłębie sięgnęło po pełną pulę, mając po dwóch kolejkach sześć punktów na koncie. Z kolei Warta zaliczyła drugą z rzędu porażkę, co sprawia, że poznański team szoruje dno ligowej tabeli.

Komentarze