PKO Ekstraklasa z transmisjami w Rosji

PKO Ekstraklasa
PKO Ekstraklasa fot. Artur Kraszewski / LksLodz.pl

Rozgrywki PKO Bank Polski Ekstraklasy w sezonach 2019/2020 i 2020/21 będą transmitowane także na terenie Rosji. Prawa do pokazywania wszystkich meczów nabyła MATCH TV – największa bezpłatna telewizja w tym kraju.

Czytaj dalej…

Transmisje rozpoczną się już od bieżącej kolejki, w ramach której we wtorek zaprezentowane zostaną mecze Piast Gliwice – Górnik Zabrze oraz Lech Poznań – Pogoń Szczecin. W środę transmitowane będzie także spotkanie Wisły Płock ze Śląskiem Wrocław.

Match TV posiada zasięg techniczny w Rosji na poziomie 85-90% i jest, obok NTV, jednym z 8 naziemnych kanałów będących własnością koncernu Gazprom Media Holding. Match TV wystartował w 2015 roku na prośbę samego Władimira Putina. Telewizja ta właśnie wygrała przetarg na pokazywanie Ligi Mistrzów, Ligi Europy i Conference League w Rosji aż do sezonu 2023/24. Stacja ta posiada też prawa do pokazywania rozgrywek ligi rosyjskiej, belgijskiej i portugalskiej oraz Euro 2020, a także Olimpiady w Tokio.

– Dzięki szybkiemu wznowieniu rozgrywek po pandemii i doświadczeniu technologicznemu, z dużą sprawnością wykorzystaliśmy moment, by promować nasze rozgrywki za granicą i uruchomiony w zeszłym roku ligowy serwis OTT – Ekstraklasa.TV. Co więcej, część umów jak ta z Match TV, ale też na Portugalię czy Izrael, dotyczy nie tylko bieżącego, ale też kolejnego sezonu – mówi Małgorzata Borkowska konsultant ds. praw mediowych Ekstraklasy S.A.

– W sumie jesteśmy w obecni aż w 18 krajach w ramach umów z nadawcami, w tym także w ramach podpisanych w maju umów w Wielkiej Brytanii i Irlandii, Szwecji, Danii i Norwegii, a także – na bazie wcześniejszych kontraktów przy poszerzonej współpracy do 40 meczów w tym sezonie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii oraz w siedmiu krajach bałkańskich, gdzie zakupione zostały prawa do pokazywania wszystkich naszych meczów na ten i kolejny sezon. Nie zapominajmy też, że w serwisie i aplikacji mobilnej Ekstraklasa.TV dostępne są wszystkie nasze mecze live na całym świecie, poza Polską i Bałkanami – dodała przedstawicielka Ekstraklasy SA.

Komentarze