Bez rozstrzygnięcia w Białymstoku

Filipe Nascimento
Filipe Nascimento Pressfocus

Na poniedziałek zaplanowane zostały dwa ostatnie mecze 11. kolejki PKO Ekstraklasy. W pierwszym z nich dużych emocji dostarczyły jedenastki Stali Mielec i Zagłębia Lubin. Górą okazali się gospodarze. W drugim spotkaniu Jagiellonia Białystok podzieliła się punktami z Radomiakiem Radom.

Sześć goli w Mielcu

Kibice, którzy w poniedziałek zasiedli na trybunach w Mielcu z pewnością tego nie żałowali. Stal stoczyła bardzo zacięty i emocjonujący pojedynek z Zagłębiem Lubin. Do przerwy zanosiło się na wygraną gości z Dolnego Śląska, którzy prowadzili 2:1, ale w drugiej połowie gospodarze odwrócili losy rywalizacji. Trzy gole zdobyte po stałych fragmentach gry zapewniły jedenastce z Mielca trzy punkty.

Podział punktów w Białystoku

Rywalizacja Jagi z Radomiakiem również dostarczyła nam bramki. Sęk w tym, że żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na własną korzyść. Prowadzenie objęli gospodarze po składnej akcji całego zespołu. Tymczasem beniaminek doprowadził do remisu z rzutu karnego. Druga połowa nieco już rozczarowała, przez co nie doszło do rozstrzygnięcia w Białystoku