Raków zgodnie z planem, Legia korzystała z prezentów Górników

Legia Warszawa - Górnik Łęczna
Legia Warszawa - Górnik Łęczna fot. PressFocus

Na niedzielę zaplanowano trzy spotkania 8. kolejki PKO Ekstraklasy. W pierwszym meczu Stal przegrała z Rakowem Częstochowa 0:3. Mielczanie przed tym starciem zanotowali dwa triumfy u siebie, ale tym razem nie zainkasowali nawet oczka. W drugim spotkaniu Górnik Zabrze pokonał Wartę 1:0. Poznaniacy w pięciu poprzednich konfrontacjach nie wygrali ani razu. Tymczasem drugie z wycięstwo z rzędu, licząc wszystkie rozgrywki zaliczyła Legia Warszawa. Wojskowi wygrali 3:1 z Górnikiem Łęczna.

Stal bezradna w spotkaniu z Rakowem

Mielczanie tylko przez pierwszą połowę dotrzymywali kroku rywalom. Po zmianie stron goście zdobyli trzy gole i zanotowali pewne zwycięstwo 3:0. W tym momencie częstochowianie są na szóstym miejscu w tabeli.

Jedna bramka w Zabrzu

W spotkaniu Górnik ZabrzeWarta Poznań padł tylko jeden gol. Zdobył go jeszcze przed przerwą Jesus Jimenez po pięknej asyście od Bartosza Nowaka. Dla gospodarzy to trzecia wiktoria w tej kampanii.

Mistrz Polski lepszy od beniaminka

Legia Warszawa pokonała w ostatnim niedzielnym spotkaniu Górnik Łęczna. Wojskowi już w pierwszej połowie mieli okazję do tego, aby cieszyć się z dwóch strzelonych goli. Odpowiedź Zielono-czarnych miała miejsce po strzale Bartosza Śpiączki z rzutu karnego. Ostatnie słowo w drugiej połowie należało natomiast do Mahira Emreliego i legioniści wygrali 3:1.