PKO Ekstraklasa: ważne przełamanie, grad goli w Radomiu, błyskawiczna bramka w stolicy – podsumowanie 32. kolejki

Filip Starzyński
Filip Starzyński PressFocus

Wyniki 32. kolejki PKO Ekstraklasy. Radomiak przegrał z Zagłębiem aż 1:6. Lubinianie wygrali po raz pierwszy od blisko miesiąca i mają pięć oczek przewagi nad strefą spadkową. W drugim spotkaniu Legia pokonała Górnik 5:3. Premierowego gola zdobył już w pierwszej minucie Bartosz Slisz. Poniżej prezentujemy wyniki i strzelców goli ostatnich meczów.

Klęska Radomiaka, duże emocje w Warszawie

Radomiak grał na swoim terenie z Zagłębiem. Już po pierwszej połowie gospodarze przegrywali 0:3. W drugiej połowie straty nieco zmniejszył z karnego Karol Angielski, ale po chwili odpowiedział mu Filip Starzyński. W końcówce bramki dla Miedziowych zdobyli jeszcze Mateusz Bartolewski i Tomasz Pieńko. Finalnie goście zwyciężyli 5:1 i zwiększyli swoje szanse na zachowanie ligowego bytu.

W drugim spotkaniu Legia podejmowała Górnika. Już w pierwszej minucie golkipera zabrzan pokonał Bartosz Slisz. Później trwała wymiana ciosów, a na przerwę z prowadzeniem schodzili gospodarze (4:2). Ostatecznie Legia po emocjonującej potyczce triumfowała 5:3. To pierwsza wiktoria gospodarzy od 2 kwietnia.