PKO Ekstraklasa: beniaminek z Niecieczy jeszcze walczy, świetna seria Piasta, Paixao dopiął swego – podsumowanie 30. kolejki

Muris Mesanović
Muris Mesanović PressFocus

Wyniki 30. kolejki PKO Ekstraklasy. Śląsk wysoko przegrał z Bruk-Betem 0:4. Obie ekipy cały czas walczą o utrzymanie. W drugim spotkaniu Piast pokonał Jagiellonię 2:1. Gliwiczanie w pięciu ostatnich kolejkach zainkasowali 13 oczek. Na koniec Lechia wygrała z Wartą 2:0. Dwa gole dla klubu z Gdańska strzelił Flavio Paixao. Portugalczyk dołączył do elitarnego grona zawodników, którzy mają łącznie minimum 100 bramek w rozgrywkach PKO Ekstraklasy. Poniżej prezentujemy wyniki i strzelców goli ostatnich meczów.

Klęska Śląska, dobra druga połowa Piasta, Lechia wykonała zadanie

Śląsk grał na swoim stadionie z Bruk-Betem. Gdyby wrocławianie pokonali beniaminka, mogliby ze spokojem patrzeć na tabelę. Goście byli jednak zdecydowanie lepsi i wyraźnie triumfowali 4:0. Dzięki temu przyjezdni cały czas mają realne szanse na utrzymanie. W Gliwicach Piast podejmował Jagiellonię. Do przerwy było 0:0, lecz po zmianie stron gliwiczanie zaczęli grać o wiele lepiej. Ostatecznie piłkarze Waldemara Fornalika zwyciężyli 2:1.

W trzeciej konfrontacji Lechia rywalizowała z Wartą. W pierwszej połowie dwukrotnie do siatki poznaniaków trafił Flavio Paixao. Dla Portugalczyka były to bramki numer 99 i 100 w rozgrywkach PKO Ekstraklasy. Ostatecznie gospodarze triumfowali z poznaniakami 2:0. Lechia jest na czwartym miejscu i na cztery kolejki do końca ma pięć punktów przewagi nad Piastem Gliwice.

Wyniki 30. kolejki

Śląsk – Bruk-Bet 0:4 (0:3)

Michal Hubinek (11′), Muris Mesanović (14′), Wojciech Golla (20′ – gol samobójczy), Mateusz Grzybek (87′)

Piast – Jagiellonia 2:1 (0:0)

Jakub Holubek (47′), Jakub Czerwiński (53′) – Bartosz Bida (73′)

Lechia – Warta 2:0 (2:0)