PKO Ekstraklasa: kapitalna seria Górnika Łęczna, Lech wygrał rzutem na taśmę, bezradna Legia – podsumowanie 19. kolejki

Łęczna - Zagłębie
Łęczna - Zagłębie PressFocus

Wyniki 19. kolejki PKO Ekstraklasy. Górnik Łęczna wygrał z Zagłębiem Lubin 2:1. Dla beniaminka to trzecia kolejna wiktoria. W drugim spotkaniu Lech pokonał ekipę z Zabrza 2:1. Decydująca bramka padła w doliczonym czasie gry. Na koniec Legia przegrała z Radomiakiem 0:3. Prezentujemy wyniki i strzelców goli ostatnich meczów.

Łęczna znowu zwycięska, triumf lidera, fatalna postawa Legii

Górnik Łęczna wygrał z Zagłębiem Lubin 2:1. Miedziowi prowadzili po pięknym trafieniu z wolnego Jakuba Żubrowskiego. Po przerwie z karnego wyrównał Przemysław Banaszak, a gola na wagę trzech oczek zdobył Bartosz Śpiączka.

Lech Poznań do przerwy remisował z podopiecznymi Jana Urbana 1:1. Na gola Jesusa Jimeneza odpowiedział atomowym uderzeniem z dystansu Nika Kvekveskiri. Drugą bramkę dla Kolejorza zdobył w samej końcówce Antonio Milić i Lech ostatecznie triumfował 2:1.

Legia Warszawa przegrała z Radomiakiem Radom 0:3. Gospodarze nie zanotowali zatem drugiego kolejnego zwycięstwa w PKO Ekstraklasie. Tymczasem beniaminek jest już niepokonany od 25 września 2021 roku.

Wyniki 19. kolejki

Łęczna – Zagłębie 2:1 (0:1)

Przemysław Banaszak (83′ – karny), Bartosz Śpiączka (90′) – Jakub Żubrowski (13′)

Lech – Górnik 2:1 (1:1)

Nika Kvekveskiri (44′), Antonio Milić (90+9′) – Jesus Jimenez (36′)

Legia – Radomiak 0:3 (0:1)

Mateusz Wieteska (45+1′ – gol samobójczy), Maurides Roque Junior (64′), Karol Angielski (87′ – karny)