PKO Ekstraklasa: Śpiączka bohaterem, dramat Legii, przerwana seria Górnika – podsumowanie 18. kolejki

Bartosz Śpiączka
Bartosz Śpiączka PressFocus

Wyniki 18. kolejki PKO Ekstraklasy. O 12:30 rozpoczęło się spotkanie Cracovii z Górnikiem Łęczna. Pasy przegrały 0:2. W drugim meczu Wisła Płock pokonała Legię Warszawa 1:0. Mistrzowie Polski są… na ostatnim miejscu. Tymczasem w trzeciej konfrontacji Górnik Zabrze zremisował z Pogonią Szczecin 2:2. Tym samym podopieczni Jana Urbana nie zanotowali czwartego kolejnego zwycięstwa.

Łęczna z kompletem, kolejna porażka Legii, remis w Zabrzu

Mecz Cracovii z Górnikiem Łęczna nie potoczył się po myśli Pasów. Krakowianie już do przerwy przegrywali dwoma bramkami. Za każdym razem na listę strzelców wpisywał się Bartosz Śpiączka. Finalnie okazało się, że jego trafienia dały beniaminkowi trzy oczka.

Na pierwszego gola w Płocku czekaliśmy do 37. minuty. Damian Rasak w tempo zagrał do Mateusza Szwocha, a ten uderzył obok Artura Boruca. Goście nie byli w stanie doprowadzić do wyrównania i zanotowali… 12. porażkę w tym sezonie!

Mecz w Zabrzu dostarczył sporo emocji. Najpierw bramkę z karnego zdobył Sebastian Kowalczyk. Później niefortunnie interweniował Luis Mata i zrobiło się 1:1. Po zmianie stron oba kluby także zdobyły po jednym trafieniu i potyczka zakończyła się podziałem oczek (2:2).

Wyniki 18. kolejki

Cracovia – Łęczna 0:2 (0:2)

Bartosz Śpiączka (27′, 41′)

Wisła Płock – Legia 1:0 (1:0)

Mateusz Szwoch (37′)

Górnik – Pogoń 2:2 (1:1)

Luis Mata (45+2′ – gol samobójczy), Adrian Gryszkiewicz (87′) – Sebastian Kowalczyk (4′ – karny), Kamil Grosicki (70′)