PKO Ekstraklasa: świetna seria Radomiaka, Zagłębie odwróciło losy meczu, trzy gole w Gdańsku – podsumowanie 18. kolejki

Joao Amaral
Joao Amaral PressFocus

Wyniki 18. kolejki PKO Ekstraklasy. W hitowym spotkaniu Radomiak Radom wygrał z Lechem Poznań 2:1. O zwycięstwo pokusiło się także Zagłębie Lubin, które ograło Wisłę Kraków 2:1. W ostatnim meczu Lechia Gdańsk przegrała z Jagiellonią Białystok 1:2.

Wygrane Radomiaka, Zagłębia i Jagi

Radomiak Radom pokonał Lecha Poznań 2:1. Gospodarze już do przerwy zanotowali dwa trafienia. Kolejorz był zaś w stanie odpowiedzieć tylko golem Mikaela Ishaka. Dla beniaminka to już… szóste kolejne zwycięstwo!

W drugiej potyczce Wisła Kraków grała od 23. minuty w osłabieniu. Biała Gwiazda wyszła na prowadzenie, ale końcówka należała do Miedziowych, którzy ostatecznie triumfowali 2:1.

Trzecie spotkanie rozpoczęło się lepiej dla gości. Jaga prowadziła 1:0 po bramce Tarasa Romanczuka. Jeszcze przed przerwą z karnego wyrównał Flavio Paixao. W 54. minucie mieliśmy 2:1 dla klubu z Podlasia po trafieniu Bartosza Bidy. Jak się finalnie okazało, był to gol na miarę trzech oczek.