PKO Ekstraklasa: Stal wywalczyła pełną pulę, Wdowiak z golem rzutem na taśmę – podsumowanie 18. kolejki

Rafał Strączek
Rafał Strączek fot. PressFocus

Wyniki 18. kolejki PKO Ekstraklasy. Tylko dwa gole padły w dwóch piątkowych spotkaniach w lidze polskiej. Trzy punkty zainkasowali zawodnicy Stali Mielec, którzy pokonali Bruk-Bet Termalikę (1:0). Rzutem na taśmę szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylił też Raków Częstochowa, pokonując Piasta Gliwice (1:0).

Strączek bohaterem Stali, popis nieskuteczności Torila

Stal Mielec przystępowała do potyczki z Bruk-Betem Termaliką, chcąc odnieść drugie zwycięstwo z rzędu. Podopieczni Mariusza Lewandowskiego mieli natomiast zamiar przerwać serię porażek. Ostatecznie górą w piątkowym boju był zespół Adama Majewskiego. Jedynego gola strzelił Fabian Piasecki. Prawdziwym bohaterem Stali był jednak bramkarz Rafał Strączek. 22-latek obronił dwa razut karne. Tym samym mielczanie mogli cieszyć się z pełnej puli.

Zobacz także: Tabela PKO Ekstraklasy

Gola nie zabrakło też w batalii Raków CzęstochowaPiast Gliwice. Ekipa Marka Papszuna podchodziła do starcia w roli faworyta. Drużyna z Okrzei jednak długo nie dała się zaskoczyć. Ponadto trzy sytuacje do zdobycia bramki miał Alberto Toril, ale nie potrafił zamienić ich na bramkę. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, to gola strzelił Mateusz Wdowiak i trzy punkty zostały w Częstochowie.

Wyniki 18. kolejki PKO Ekstraklasy

Stal Mielec – Bruk-Bet Termalica 1:0 (1:0)
1:0 Piasecki 21′

Raków Częstochowa – Piast Gliwice 1:0 (0:0)
1:0 Wdowiak 90+4′

Czytaj więcej: PKO Ekstraklasa. Zapowiedź, typy i kursy na 18. kolejkę

Komentarze