Trener Wisły ocenił mecz z Wartą: “Nasze błędy napędzały przeciwnika”

Artur Skowronek
Artur Skowronek fot. Radosław Bełżek

Wisła Kraków nie zachwyciła w sobotnim spotkaniu polskiej ekstraklasy przeciwko Warcie Poznań. Ekipa z Małopolski co prawda do przerwy prowadziła 1:0, ale po zmianie stron zespół Białej Gwiazdy wyglądał tak, jakby został w szatni. Nie dziwi zatem, że po zakończeniu meczu rozczarowania nie krył trener krakowskiej ekipy.

Czytaj dalej…

Wisła Kraków w swoim dziesiątym spotkaniu w trakcie trwającej kampanii PKO Ekstraklasy zaliczyła czwartą porażką w sezonie. Taki stan rzeczy sprawia, że ekipa z siedzibą na Reymonta plasuje się na 11. pozycji w ligowej tabeli.

– Warta pokazała coś, od czego my musimy zaczynać każdy mecz – ogromną pazerność na zwycięstwo, mimo że spotkanie jej się nie ułożyło. Chcieliśmy stwarzać sytuacje, zdobyć gola i to nam się udało – mówił Artur Skowronek cytowany przez WartaPoznan.pl.

– Brakowało jednak skuteczności, a nasze błędy indywidualne napędzały przeciwnika. Efektem są stracone bramki. Jeśli do umiejętności, które posiadamy, nie dołożymy tego, co mieli rywale, to nie będzie nam łatwo o punkty – kontynuował szkoleniowiec Białej Gwiazdy.

– To już kolejne spotkanie, w którym mamy taki problem. Brakowało momentami ruchu, wyciągania rywali i szukania przestrzeni dla partnerów. Przy prowadzeniu nie potrafiliśmy zdobyć drugiego gola, a on by nas uspokoił – podsumował opiekun Wisły.

Swój kolejny mecz wiślacy rozegrają za tydzień w sobotę, mierząc się na swoim stadionie z Zagłębiem Lubin. Pierwszy gwizdek sędziego w tym boju zaplanowany jest na godzinę 20:00.

Komentarze