Trener Warty: Czeka nas dużo pracy

PKO Ekstraklasa
PKO Ekstraklasa

Nie udał się Warcie Poznań pierwszy mecz po powrocie do najwyższej klasy rozgrywkowej. Ekipa ze stolicy Wielkopolski w spotkaniu pierwszej kolejki PKO Ekstraklasy przegrała 0:1 z Lechią Gdańsk. Po zakończeniu meczu komentarz na temat jego przebiegu wyraził opiekun beniaminka.

Czytaj dalej…

Losy rywalizacji rozstrzygnął gol strzelony przez Łukasza Zwolińskiego. Dodajmy, że Zieloni kończyli zawody w dziesięciu, gdyż z powodu drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki plac gry musiał opuścić Michał Jakóbowski.

– Inauguracja nie ułożyła się po naszej myśli, mimo że mieliśmy kilka sytuacji. W pierwszej połowie był słupek Roberta Janickiego, a po przerwie kilka innych szans. Niestety, trzy punkty pojechały do Gdańska. W każdym następnym spotkaniu musimy eliminować to, co jest złe i nie daje dobrych wyników. Trzeba poprawić jakość ostatniego podania i wykończenie – przekonywał Piotr Tworek cytowany przez Wartapoznan.pl.

Za wcześnie na duże słowa i emocje

– Emocje przed tym meczem nie były nadzwyczajne, bo znamy swoją wartość. Czeka nas jednak dużo pracy, żeby takie spotkania kończyły się lepszymi wynikami. Co do czerwonej kartki Michała Jakóbowskiego, nieodpowiedzialność nigdy nie będzie tolerowana ani akceptowana. Dzisiaj za wcześnie jednak na duże słowa czy emocje. Michała na pewno czeka ciężka rozmowa ze mną. Musimy popracować nad głowami, mentalnością, bo o wynikach nie mogą decydować czerwone kartki. Nie wiadomo jakby się to ułożyło, gdybyśmy kończyli spotkanie w pełnym składzie – dodał 45-latek.

W drugiej kolejce PKO Ekstraklasy team z Poznania zmierzy się w delegacji z Zagłębiem Lubin. Mecz ten zaplanowany jest na najbliższy piątek na godzinę 18:00.

Komentarze