Sześciu zawodników odchodzi z Wisły

Paweł Brożek
Paweł Brożek fot. Grzegorz Wajda

O rozstaniu z sześcioma zawodnikami z końcem obecnego sezonu poinformowała Wisła Kraków. W przyszłym sezonie w zespole Białej Gwiazdy nie będą już występować Paweł Brożek, Marcin Wasilewski, Krzysztof Drzazga, Mateusz Hołownia, Lubomir Tupta i Kais Al-Ani.

Czytaj dalej…

Najwięcej emocji wzbudza bez wątpienia odejście Pawła Brożka, którego można zaliczyć do grona legend krakowskiego klubu. 37-letni napastnik nie tylko odchodzi z Wisły, ale także kończy swoją bogatą karierę, w trakcie której rozegrał do tej pory 375 spotkań w Ekstraklasie, zdobywając 149 bramek. Wynik ten będzie mógł jeszcze poprawić w sobotnim meczu z Arką Gdynia, którym pożegna się z kibicami Wisły.

Z Wisłą rozstaje się również doświadczony obrońca Marcin Wasilewski. 40-latek w Krakowie występował od listopada 2017 roku. Od tamtej pory rozegrał 59 spotkań w Ekstraklasie. Wiele wskazuje na to, że były reprezentant Polski również zawiesi buty na kołku.

Pod Wawelem w przyszłym sezonie nie będzie grał także Krzysztof Drzazga, który z Wisłą jest związany od 2016 roku i rozegrał w jej barwach 40 meczów w Ekstraklasie, zdobywając pięć goli. W międzyczasie był wypożyczany do Stali Mielec, Chojniczanki Chojnice i Puszczy Niepołomice.

W Wiśle nie pozostaną również Lubomir Tupta i Mateusz Hołownia, którzy w zespole Białej Gwiazdy występowali od początku roku na zasadzie wypożyczenia, odpowiednio z Hellas Werona i Legii Warszawa.

Wisła poinformowała również o rozstaniu z 23-letnim bramkarzem Kaisem Al-Anim, który nie miał jednak nigdy okazji do debiutu w pierwszym zespole.

Komentarze