Śląsk nie “dojechał” na mecz, Nafciarze nagrodzeni za cierpliwość

Radosław Sobolewski
Radosław Sobolewski fot. Sebastian Wiciński / Wisła Płock S.A.

Wisła Płock w pierwszym niedzielnym spotkaniu siódmej kolejki polskiej ekstraklasy pokonała w roli gospodarza Śląska Wrocław 1:0 (0:0). Ekipa z Dolnego Śląska zaliczyła swoje najsłabsze spotkanie w trakcie trwającej kampanii. WKS nie “dojechał” na bój z Nafciarzami, a ekipa Radosława Sobolewskiego zaliczyła swoje drugie zwycięstwo w sezonie.

Czytaj dalej…

Wisła Płock przystępowała do swojej potyczki po dwóch z rzędu porażkach ligowych. Nafciarze mieli zatem cel związany z przełamanie się w lidze i wyjściem z dołka. Z kolei wrocławianie mieli nadzieję, że uda im się odnieść drugie z rzędu zwycięstwo po pokonaniu Cracovii.

Po pierwszych trzech kwadransach rywalizacji lepsze wrażenie pozostawili po sobie piłkarze teamu z Płocka. Okazję do zdobycia bramki mieli między innymi Angel Garcia oraz Cillian Sheridan, ale żadnemu z wymienionych nie udało się wpisać na listę strzelców.

Warto zaznaczyć, że WKS nie przyglądał się biernie na to, jak swoje sytuacje strzeleckie tworzą rywale. Swoje okazje na zdobycie bramki mieli w szeregach Śląska tacy zawodnicy jak Waldemar Sobota, czy Krzysztof Kamiński, ale i im nie dopisało szczęście.

Po zmianie stron gol padł natomiast w ostatnich fragmentach rywalizacji. Nagrodzeni za cierpliwą grę zostali gospodarze, a bramkę zdobył Torgil Gjertsen. Duńczyk wykorzystał fakt, że miał trochę wolnego miejsca przed polem karnym, oddał mocny strzał i do kapitulacji zmuszony został Matus Putnocky.

Goście w doliczonym czasie gry mieli co prawda okazję do wyrównania, ale ostatecznie bez efektu, więc Wisła Płock zwyciężyła w boju z wrocławianami 1:0, dzięki czemu zmniejszyła dystans do Śląska, mając tylko dwa “oczka” straty, legitymując się ośmioma punktami.

Komentarze