Skowronek: Zrobiliśmy sporo bałaganu z drużyną

Artur Skowronek
Artur Skowronek fot. Radosław Bełżek

Wisła Kraków przegrała w dzisiejszym spotkaniu czwartej kolejki polskiej ekstraklasy 0:3 z Wisłą Płock. Tym samym team z Grodu Kraka wciąż pozostaje bez wygranej w lidze w trakcie kampanii 2020/2021. Po zakończeniu dzisiejszego spotkania komentarz na jego temat wyraził opiekun krakowskiej drużyny.

Czytaj dalej…

Wisła Kraków w boju z teamem Radosława Sobolewskiego była bezradna, a triumf gości był jak najbardziej zasłużony. Jak występ swoich podopiecznych ocenił trener spadkobierców 13-krotnych mistrzów Polski?

– Źle weszliśmy w ten mecz. Szybko straciliśmy bramkę po stałym fragmencie gry. Popełniliśmy błąd przy kryciu i otwarcie tego meczu było pozytywne tylko ze strony przeciwnika. Druga bramka znów padła po stałym fragmencie, po kolejnym błędzie w kryciu, który rozpędził Wisłę Płock, żeby szukać bramek, bo tak należy zachowywać się w piłce – rzekł Artur Skowronek na pomeczowej konferencji prasowej cytowanej przez Wisla-plock.pl.

– W drugiej połowie chcieliśmy zmienić obraz, złapać płynność, wyeliminować niewymuszone straty, zagrać to co trenowaliśmy i założyliśmy sobie na taktykę przeciwnika. Przy trzeciej bramce pojawił się kolejny niewymuszony błąd, który napędził kontratak. Wisła Płock wygrała dziś zasłużenie. Nam zabrakło argumentów z przodu, nie było widać pomysłu. Porażkę trzeba przyjąć na klatę i ją przetrawić – kontynuował opiekun krakowskiej drużyny.

Skowronek: Będę walczył dalej

Wisła cały czas pozostaje bez zwycięstwa, Po raz ostatni wygraną krakowski team zaliczył jeszcze w lipcu. Czy trener zespołu ma jeszcze wiarę w poprawę wyników?

– Ja w ten zespół bardzo mocno wierzę. My w środku widzimy jak pracujemy na to, żeby ten obraz gry się zmienił, żeby piłkarze wyglądali lepiej i rozwijali się, żeby tworzyli zespół. Ja nigdy się nie poddaję i teraz również się nie poddam. W życiu ciągle walczyłem i będę walczył dalej. Przed chwilą zrobiliśmy bardzo dużą sprawę, przed chwilą razem utrzymaliśmy Wisłę w ekstraklasie. Teraz jest nowy sezon, zespół w przebudowie i nie powiem, że trzeba czasu, bo w piłce nigdy go nie ma. Jest plan na drużynę, a czy dostanę czas na realizację? Nie wiem, natomiast wiem, że z drużyną zrobiliśmy sporo bałaganu i razem go posprzątamy – powiedział szkoleniowiec urodzony w Bytomiu.

Komentarze