Skowronek zostaje w Wiśle

Artur Skowronek
Artur Skowronek fot. Radosław Bełżek

Artur Skowronek w przyszłym sezonie nadal będzie trenerem Wisły Kraków. W poniedziałek Biała Gwiazda oficjalnie poinformowała o podpisaniu nowej umowy z 38-letnim szkoleniowcem.

Czytaj dalej…

Nowy kontrakt będzie obowiązywał przez najbliższy rok, do końca sezonu 2020/21. Znalazł się w nim jednak zapis, umożliwiający jego przedłużenie na kolejny okres.

Skowronek utrzymał Wisłę

Artur Skowronek drużynę Wisły objął w połowie listopada 2019 roku, zastępując na tym stanowisku Macieja Stolarczyka. Biała Gwiazda zajmowała wówczas przedostatnie miejsce w tabeli. Szkoleniowcowi postawiono główny cel, jakim było utrzymanie drużyny w Ekstraklasie. Ten udało się zrealizować na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek.

Skowronek drużynę Wisły poprowadził dotychczas w 22 spotkaniach. Bilans tych pojedynków jest pozytywny dla Białej Gwiazdy, która wygrała dziesięć meczów, cztery razy dzieliła się punktami z rywalami i doznała ośmiu porażek.

Wisłę czeka przebudowa?

Letnie okno transferowe prawdopodobnie będzie bardzo intensywne w wykonaniu Wisły. Krakowski klub potwierdził już odejście sześciu zawodników – Pawła Brożka, Marcina Wasilewskiego, Krzysztofa Drzazgi, Mateusza Hołowni, Lubomira Tupty i Kaisa Al-Aniego.

Wkrótce dołączyć do nich mogą kolejni piłkarze, którym z końcem sezonu wygasły kontrakty z klubem. Ostateczne decyzje w ich sprawie jeszcze nie zapadły, ale oficjalnych komunikatów możemy spodziewać się w ciągu kilku najbliższych dni. Podobnie sytuacja ma miejsce w przypadku transferów do klubu, nad którymi władze Wisły intensywnie pracują od dłuższego czasu.

Komentarze