Śląsk w dalszym ciągu niepokonany, klasyk pełen emocji i triumf Wisły

Wisła Kraków - Legia Warszawa
Wisła Kraków - Legia Warszawa fot. PressFocus

Na niedzielę zaplanowano trzy mecze PKO Ekstraklasy. W pierwszym meczu Wisła Płock zremisowała z Rakowem Częstochowa 1:1. Tymczasem w hicie dnia Wisła Kraków pokonała 1:0 Legię Warszawa.

Wisła Płock – Raków Częstochowa 1:1

W pierwszym niedzielnym meczu 6. kolejki Ekstraklasy Wisła Płock podzieliła się punktami z Rakowem Częstochowa. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze gości. Podanie Patryka Kuna wykorzystał Marcin Cebula, który pokonał Kamińskiego. Gospodarze odpowiedzieli w 37. minucie, do siatki trafił wtedy Warchoł. Po przerwie nieco lepiej grali podopieczni Papszuna, ale nie oglądaliśmy już bramek.

Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław 1:3

Początek meczu należał do piłkarzy Śląska Wrocław. Już w 14. minucie wynik rywalizacji otworzył Praszelik. Chwilę później po zmarnowanej sytuacji sam na sam Zagłębia Lubin, na 0:2 podwyższył Exposito. Przed przerwą jednak Miedziowi złapali kontakt po samobóju Golli. W drugiej połowie Zagłębie zaciekle atakowało bramkę rywala, ale wynik rywalizacji ustalił na 1:3 Exposito, który skompletował dublet.

Wisła Kraków – Legia Warszawa 1:0

Wisła Kraków pokonała w spotkaniu szóstej kolejki PKO Ekstraklasy warszawską Legię. Jedynego gola w meczu strzelił Felicio Brown-Forbes. Dzięki tej wygranej Biała Gwiazda wskoczyła na trzecie miejsce w ligowej tabeli.