Świetny mecz w Częstochowie. Frydrych bohaterem Wisły Kraków

Raków Częstochowa - Lech Poznań
Raków Częstochowa - Lech Poznań Pressfocus

Na niedzielę zaplanowano trzy mecze 7. kolejki PKO Ekstraklasy. W pierwszym z nich Zagłębie Lubin szczęśliwie pokonało 1:0 Piasta Gliwice. W drugim spotkaniu Wisła Kraków zremisowała z Lechią Gdańsk 2:2. Obie bramki dla Białej Gwiazdy zdobył Michal Frydrych. W ostatniej potyczce Raków Częstochowa zremisował z Lechem Poznań 2:2.

Jeden gol wystarczył do szczęścia

W pierwszym niedzielnym meczu 7. kolejki PKO Ekstraklasy Zagłębie Lubin skromnie 1:0 pokonało na wyjeździe Piasta Gliwice. Wygrana Miedziowych była bardzo szczęśliwa, bowiem zwycięskiego gola goście zdobyli w doliczonym czasie gry. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił Jewgienij Baszkirow.

Wielkie emocje w Krakowie

Wiślacy musieli odrabiać straty już od 23. minuty. Wtedy to bramkę dla Lechii Gdańsk zdobył Jarosław Kubicki. Do przerwy było 2:0, bo gola z wolnego zdobył także Ilkay Durmus. Gospodarze zdołali jednak wyrównać. Dwie bramki dla krakowskiego klubu zdobył Frydrych. Gol na 2:2 padł w samej końcówce. Finalnie oba kluby zainkasowały po oczku.

Lech pokazał charakter

Raków wygrywał w Częstochowie z Lechem już 2:0. Gole dla ekipy Marka Papszuna strzelili Maciej Cebula oraz Sebastian Musiolik. Gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie, ale zawiodła skuteczność. Poznaniacy nie zamierzali wracać do domu bez chociaż punktu i zabrali się za odrabianie straty. Finalnie remis 2:2 zapewnili im obcokrajowcy – Joao Amaral oraz Mikael Ishak.