Putnocky z nową umową w Śląsku

Matus Putnocky
Matus Putnocky fot. Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl

Matus Putnocky podpisał nowy kontrakt ze Śląskiem Wrocław. Nowa umowa 35-letniego słowackiego bramkarza będzie obowiązywała do 30 czerwca 2022 roku.

Czytaj dalej…

Putnocky do Śląska dołączył latem ubiegłego roku, na zasadzie wolnego transferu z Lecha Poznań. W obecnym sezonie rozegrał do tej pory 33 spotkania na boiskach PKO Ekstraklasy.

– Przedłużenie kontraktu z Matusem Putnockim zapewnia nam stabilizację na tej newralgicznej pozycji przez dwa najbliższe sezony. W ciągu ostatniego roku spędzonego we Wrocławiu Matus wielokrotnie potwierdzał, jak wysokiej klasy jest bramkarzem. Z racji swoich umiejętności i doświadczenia odgrywa w zespole bardzo ważną rolę. Trenujący z nim młodzi zawodnicy mogą uczyć się jego etyki pracy i profesjonalizmu – powiedział dyrektor sportowy Śląska Wrocław Dariusz Sztylka.

Zadowolony z podpisania nowej umowy z klubem jest również sam bramkarz. – Bardzo dobrze się tutaj czuję, a duża w tym zasługa moich kolegów z zespołu. Świetnie mnie przyjęli i zawsze mogłem na nich polegać. Kiedy trafiłem do Wrocławia, dostrzegłem dużą determinację, aby uczynić ten sezon znacznie lepszym niż poprzednie. Wyniki są dobre, ale rozgrywki jeszcze się nie skończyły i będziemy walczyć o jak najlepsze miejsce w tabeli do samego końca – powiedział Putnocky.

Komentarze