Piłkarz Legii z wykrytym zakażeniem na COVID-19

Piłkarze Legii Warszawa
Piłkarze Legii Warszawa fot. Legia Warszawa

Legia Warszawa za pośrednictwem swojej strony internetowej poinformowała, że jeden z piłkarzy tego zespołu po przeprowadzonych w piątek badaniach, uzyskał pozytywny wynik na obecność COVID-19.

Czytaj dalej…

Zgodnie z obowiązującym protokołem medyczny zawodnik zarażony nieszczęsnym patogenem został odseparowany od pierwszego zespołu i poddany kwarantannie.

Oświadczenie Legii Warszawa:

“Informujemy, że w rezultacie przeprowadzonego w dniu 21 sierpnia testu RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2, u jednego z zawodników I Drużyny otrzymano wynik pozytywny” – brzmi komunikat opublikowany na oficjalnej stronie mistrzów Polski.

Przeczytaj zapowiedź i typy na pierwszy mecz Legii w nowym sezonie >>

“Po konsultacji lekarskiej, od 18 sierpnia zawodnik przebywa w izolacji. Zgodnie z wewnętrzną procedurą 19 sierpnia zostało przeprowadzone badanie na obecność wirusa, które dało wynik ujemny. Klub zachowuje wszystkie rygory bezpieczeństwa i poinformował o sprawie stosowne organy państwowe oraz PZPN i spółkę Ekstraklasa” – czytamy dalej.

Dodajmy, że na dzisiaj wieczór zaplanowany jest bój stołecznej ekipy z Rakowem Częstochowa w ramach pierwszej kolejki polskiej ekstraklasy. Spotkanie rozegrane ma zostać na stadionie w Bełchatowie.

Komentarze