Piast potwierdził transfer Świerczoka

Jakub Świerczok
Jakub Świerczok fot. Grzegorz Wajda

Piast Gliwice poinformował we wtorek o finalizacji transferu Jakuba Świerczoka. 27-letni napastnik dołączył do klubu PKO Ekstraklasy na zasadzie rocznego wypożyczenia z bułgarskiego Ludogorca Razgrad.

Czytaj dalej…

Mający na swoim koncie trzy występy w reprezentacji Polski zawodnik, wraca na boiska polskiej ekstraklasy po 2,5-rocznej przerwie. Czas ten spędził w bułgarskim Ludogorcu Razgrad, do którego trafił w styczniu 2018 roku z Zagłębia Lubin. W lidze bułgarskiej rozegrał łącznie 57 spotkań, zdobywając 24 bramki.

Świerczok nadal chce się rozwijać

Napastnik był już zawodnikiem Piasta w sezonie 2012/13 (wypożyczenie z niemieckiego Kaiserslautern), ale z powodu poważnej kontuzji kolana rozegrał w jego barwach tylko jedno spotkanie. Teraz jest przekonany, że przenosiny do zespołu prowadzonego przez Waldemara Fornalika są trafną decyzją.

– Jestem bardzo zadowolony, że w tym sezonie będę reprezentował Piasta. Trafiam do dobrego zespołu, prowadzonego przez dobrego trenera. Wiem, że przez ten rok będę w stanie się jeszcze mocniej rozwinąć. Chcę skupić się na ciężkich treningach i na każdym kolejnym meczu. Przyszedłem tutaj pomóc zespołowi w zajęciu jak najlepszego miejsca i w osiągnięciu dobrych rezultatów w europejskich pucharach. Trafiłem do solidnego zespołu, prezentującego styl gry, który mi odpowiada. Duże znaczenie w podjęciu decyzji o transferze miała również osoba trenera Waldemara Fornalika – powiedział po podpisaniu kontraktu, Jakub Świerczok, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Jakub Świerczok na boiskach PKO Ekstraklasy rozegrał do tej pory 67 spotkań, strzelając 27 goli.

Komentarze