Możliwa zmiana trenera w Legii? Jest poważny kandydat!

Czesław Michniewicz
Czesław Michniewicz fot. Grzegorz Wajda

Legię Warszawa po porażce z Górnikiem Zabrze mogą czekać zmiany. Zwykle dobrze poinformowany w sprawach dotyczących różnych zmian w polskich klubach użytkownik Twittera “Janekx89” sugeruje, że w szeregach mistrza Polski może dojść do zmiany trenera. Nowym szkoleniowcem Legii Warszawa, który miałby zastąpić Aleksandara Vukovicia, może zostać Czesław Michniewicz.

Czytaj dalej…

Legia Warszawa w minioną sobotę przegrała na swoim stadionie z Górnikiem Zabrze 1:3. Tym samym Wojskowi podnieśli swoją drugą porażkę w trakcie sezonu 2020/2021 na swoim stadionie. Legioniści pożegnali się już też z szansami na grę w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W walce o to po dogrywce team ze stolicy Polski przegrał z Omonią Nikozja. Tym samym trzy porażki w ważnych spotkaniach sprawiły, że w Legii zaczęto zastanawiać się nad zmianą trenera.

Nie tylko słabe wyniki są kłopotem Legii. Kibiców bardziej boli to, że drużyna wygląda tak, jakby była bez ambicji. Pół żartem, pół serio można stwierdzić, że legioniści w boju z zabrzanami do czwartej minuty grali jak równy z równym. Później na boisku dominował już tylko jeden zespół. Tym samym grób do swojej trenerskiej pracy w stołecznym klubie kopał sobie Vuković.

Praca Michniewicza w Legii ma być łączona z pracą w młodzieżówce

Według doniesień “Janekxa89” na Twitterze bardzo poważnym kandydatem do pracy w klubie ze stolicy jest aktualny selekcjoner młodzieżowej reprezentacji Polski w osobie Michniewicza. Ostatnio jego zespół wyróżnił się tym, że pokonał w spotkaniu eliminacji do młodzieżowych mistrzostw Europy Rosjan 1:0. Warto podkreślić, że 50-latek miałby łączyć pracę z reprezentacją młodzieżową do lat 21 z tą w Legii, w celu dokończenia eliminacji do MME.

– Czesław Michniewicz najpoważniejszym kandydatem bo zastąpienia Vukovicia na stanowisku trenera warszawskiej Legii. Trwają zaawansowane negocjacje – napisał popularny użytkownik Twitter, który ma ponad 64 tysiące obserwujących.

W kontekście Michniewicza warto odnotować, że pracuje on dla Polskiego Związku Piłki Nożnej od 2017 roku. Wcześniej był trenerem między innymi Lecha Poznań, czy Zagłębia Lubin. Z pierwszymi wygrał Puchar Polski. Z kolei z Miedziowymi sięgnął po mistrzostwo Polski w sezonie 2006/2007.

Komentarze