Michał Karbownik na dłużej w Legii!

Michał Karbownik
Michał Karbownik fot. legia.com

Michał Karbownik podpisał w sobotę nowy kontrakt z Legią Warszawa. Umowa będzie obowiązywała do 30 czerwca 2024 roku – poinformował klub w oficjalnym komunikacie.

Czytaj dalej…

19-letni obrońca, który uważany jest za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników w Polsce, w przyszłym sezonie nadal będzie występował w zespole Aleksandara Vukovicia, choć interesuje się nim wiele europejskich klubów.

– Myślę, że moja nowa umowa z Legią, w tych trudnych, także dla piłkarskiego świata warunkach, jest okazaniem ogromnego szacunku, jakim darzę klub, osoby, które pomagają mi tutaj każdego dnia stawać się lepszym zawodnikiem i jakim darzę najwspanialszych, jakich piłkarz może sobie wyobrazić, kibiców na świecie – powiedział Karbownik po podpisaniu umowy.

Karbownik: Nowy kontrakt był formalnością

– Pomimo wielu plotek, jakie pojawiały się mediach, od początku wiedzieliśmy, że podpisanie nowego kontraktu okaże się formalnością. Zarówno ja, mój menadżer, jak i trener Vuković, dyrektor Kucharski i prezes Mioduski mieliśmy na uwadze nie tylko moje dobro, jak i dobro klubu, który mnie ukształtował. Ja z mojej strony zrobię wszystko, żeby odwdzięczyć mu się tym, co potrafię najlepiej, czyli swoją postawą na boisku – dodał utalentowany obrońca Legii Warszawa.

Michał Karbownik na boiskach Ekstraklasy zadebiutował w tym sezonie i bardzo szybko wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie warszawskiego zespołu. Do tej pory wystąpił w 19 ligowych meczach, notując w nich aż sześć asyst.

Komentarze