Mecz Lech – Pogoń przełożony

PKO Ekstraklasa
PKO Ekstraklasa fot. Artur Kraszewski / LksLodz.pl

Zaplanowane na niedzielę spotkanie 5. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań i Pogonią Szczecin rozegrane zostanie w innym terminie. Decyzję o przełożeniu spotkania, na wniosek Kolejorza, podjęła w środę Ekstraklasa SA.

Czytaj dalej…

Decyzja jest związana ze środowym zwycięstwem Lecha Poznań nad Apollonem Limassol (5:0) i awansem do czwartej rundy eliminacyjnej Ligi Europy. Drużyna Dariusza Żurawia już w przyszłym tygodniu rozegra decydujące o awansie do fazy grupowej europejskich rozgrywek spotkanie, w którym jej rywalem będzie belgijski Royal Charleroi lub serbski Partizan Belgrad.

Lech chcąc mieć więcej czasu na przygotowanie się do ważnego meczu, zwrócił się z prośbą o przełożenie najbliższego ligowego spotkania na inny termin. Nie zgadzała się na to Pogoń Szczecin, o czym poinformował rzecznik poznańskiego klubu Maciej Henszel, ale na wniosek klubu ze stolicy Wielkopolski pozytywnie odpowiedziała Ekstraklasa SA.

– Chcemy w każdy możliwy sposób wspomóc polskie kluby w walce o awans do fazy grupowej Ligi Europy. Dzięki tej decyzji drużyna z Poznania zyska więcej czasu na przygotowania do meczu IV rundy eliminacji tych rozgrywek. Teraz trzymamy mocno kciuki za zespoły Legii i Piasta – mówi Marcin Animucki, prezes zarządu Ekstraklasy S.A., cytowany przez oficjalną stronę ligi.

Nowy termin meczu Lecha Poznań z Pogonią Szczecin nie jest jeszcze znany.

Komentarze