Sevela: Zmiany wzmocniły nasz zespół

Martin Sevela
Martin Sevela fot. Zagłębie Lubin

Zagłębie Lubin pokonało na swoim stadionie w spotkaniu pierwszej kolejki polskiej ekstraklasy Wartę Poznań. Team z Dolnego Śląska szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylił rzutem na taśmę za sprawą trafienia Damjana Bohara. Po zakończeniu szkoleniowiec Miedziowych przyznał, że jego zespół zaprezentował się znacznie lepiej po zmianie stron.

Czytaj dalej…

Zagłębie Lubin dzięki piątkowej wygranej ma na swoim komplet punktów na swoim koncie. W ligowej tabeli zawodnicy teamu ze stolicy polskiej miedzi plasują się na drugiej pozycji.

Pierwsza połowa do zapomnienia

– Był to dla nas bardzo trudny mecz. W pierwszej połowie z groźnych sytuacji mieliśmy tylko poprzeczkę po strzale Sasy Zivca. Nie stworzyliśmy wielu akcji bramkowych, a przeciwnik pokazał dużo jakości – mówił Martin Sevela cytowany przez Zaglebie.com.

– Nasza gra lepiej wyglądała w drugiej części meczu. Zmiany wzmocniły nasz zespół. Kacper Chodyna asystował przy bramce Bohara, pokazując w tej sytuacji dużo dokładności. Dzisiejsze spotkanie było bardzo trudne, ale ostatecznie wygraliśmy – kontynuował opiekun lubinian.

Wnioski wyciągnięte po poprzedniej kampanii

– W poprzednim sezonie często bywało tak, że w takich pojedynkach traciliśmy punkty. Jest to dla nas ważne zwycięstwo. Dobrze zagrała również cała defensywa. Czeka nas jednak ciężka praca, aby nasza gra była przyjemniejsza dla oka. Liczą się zdobyte trzy punkty i jestem bardzo zadowolony z tego, że zespół grał do końca i pokazał charakter, co jest bardzo ważne. Po dwóch meczach mamy komplet sześciu punktów, ale wiemy, że musimy jeszcze trochę poprawić naszą grę – skwitował trener Zagłębia.

Teraz przed ekipą z Dolnego Śląska przerwa w związku ze spotkaniami reprezentacyjnymi. Po niej Zagłębie w delegacji zmierzy się z Rakowem Częstochowa. Mecz ten zaplanowany jest na 14 września na godzinę 18:00.

Komentarze