Beniaminek zatrudnił nowego trenera

Leszek Ojrzyński
Leszek Ojrzyński fot. PressFocus

Leszek Ojrzyński został w środę nowym szkoleniowcem beniaminka PKO Ekstraklasy Stali Mielec. Na stanowisku tym zastąpił zwolnionego we wtorek Dariusza Skrzypczaka.

Czytaj dalej…

Władze klubu z Podkarpacia decyzję o zmianie szkoleniowca podjęły z powodu niezadowalających wyników drużyny w Ekstraklasie. W dziewięciu dotychczas rozegranych w sezonie 2020/21 spotkaniach PKO Ekstraklasy Stal zapisała na swoje konto tylko pięć punktów. Beniaminek odniósł jedno zwycięstwo, zanotował dwa remisy i aż sześć razy schodził z boiska pokonany.

52-letni Skrzypczak pracował z zespołem Mielca od początku obecnego sezonu, kiedy zastąpił Dariusza Marca, który w sezonie 2019/20 wywalczył z drużyną awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Ojrzyński następcą Marca

48-letni Leszek Ojrzyński wraca na trenerską ławką po ponad rocznej przerwie. W lipcu 2019 roku z powodów osobistych rozstał się z Wisłą Płock, którą prowadził zaledwie przez kilka miesięcy. W trakcie swojej szkoleniowej kariery Ojrzyński pracował również w takich klubach jak Arka Gdynia, Górnik Zabrze, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Korona Kielce czy Odra Wodzisław.

Szansę debiutu na ławce Stali Mielec otrzyma 21 listopada, kiedy prowadzona przez niego drużyna, w ramach 10. kolejki PKO Ekstraklasy, zagra na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.

Komentarze