Fornalik: Gratulacje dla zespołu za determinację i zaangażowanie

Waldemar Fornalik
Waldemar Fornalik fot. Wojciech Figurski / Lechia Gdańsk

Piast Gliwice w piątkowy Derbach Śląska pokonał 2:1 Górnik Zabrze. Ekipa Waldemara Fornalika zaliczyła jednocześnie swoje premierowe zwycięstwo w trwającym sezonie PKO Ekstraklasy. Po zakończeniu spotkania szkoleniowiec Piastunek nie krył zadowolenia z powodu wywalczenia trzech punktów na trudnym terenie.

Czytaj dalej…

Piast Gliwice dzięki wygranej nad Trójkolorowymi opuścił ostatnią pozycję w ligowej klasyfikacji. Trzecia drużyna w poprzedniej kampanii polskiej ekstraklasy plasuje się obecnie na 15. miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem pięciu punktów na koncie.

– Bardzo zacięte spotkanie, bardzo energiczne i prowadzone w dobrym tempie. Zagrały dwie drużyny, którym bardzo zależało na wygranej. Derby mają swój dodatkowy wymiar i zawsze cieszą się większym zainteresowaniem kibiców. Dla nas to był też ważny mecz i zwycięstwo, bo wróciliśmy do gry po długiej przerwie – mówił Waldemar Fornalik cytowany przez oficjalną stronę internetową Niebiesko-czerwonych.

– Kluczowe w tym meczu było to, że potrafiliśmy umiejętnie się wybronić przed grą Górnika. Znaliśmy jego atuty i potrafiliśmy stwarzać przy tym swoje sytuacje. Zdawaliśmy sobie sprawę, że nie można się tylko bronić, potrafiliśmy zaatakować, a co istotne byliśmy skuteczni – kontynuował szkoleniowiec Piastunek.

Czasu na radość po zwycięstwie nad zespołem z Zabrza ekipa Piasta nie ma, gdyż już w poniedziałek gliwiczanie rozegrają kolejne spotkanie w polskiej ekstraklasie, mierząc się z Lechią Gdańsk. – Najważniejsza w tym momencie będzie regeneracja. Mamy też urazy po swojej stronie. Plan na najbliższe dni to normalne treningi. Jutro odnowa, zajęcia wyrównawcze i w niedzielę przygotowanie do kolejnego meczu – mówił Fornalik.

Komentarze