Skrzypczak: Remis 1:1 to co najmniej dobry rezultat

PKO Ekstraklasa
PKO Ekstraklasa fot. Artur Kraszewski / LksLodz.pl

Stal Mielec od remisu zaczęła zmagania w nowym sezonie PKO Ekstraklasy, dzieląc się punktami w niedzielnym boju z Wisłą Płock. Po zakończeniu meczu zadowolenia z takiego obrotu wydarzeń nie krył opiekun teamu z Podkarpacia.

Czytaj dalej…

Wynik rywalizacji na stadionie im. Kazimierza Górskiego otworzył Andreja Prokic. Z kolei do wyrównania tuż przed końcem spotkania doprowadził Mateusz Szwoch.

– Spodziewaliśmy się takiego przebiegu meczu, ponieważ wiemy o tym, że zespół Wisły Płock, szczególnie na swoim boisku jest bardzo, bardzo niebezpieczny, mają pewne atuty. Udało nam się to przewidzieć i co za tym idzie, odpowiednio się nastawiliśmy, mieliśmy dobre sytuacje do zdobycia bramek i z każdą minutą, że tak powiem nasza świadomość, i pewność siebie rosła. Wierzyliśmy w to, że możemy tutaj osiągnąć naprawdę dobry wynik – mówił Dariusz Skrzypczak cytowany przez Wisla-plock.pl.

Niewykorzystane sytuacje się mszczą

– Jako pierwsi strzeliliśmy gola, później staraliśmy się utrzymać wynik i szukaliśmy szans w kontrataku, mieliśmy bardzo dobre sytuacje: jedną, drugą, trzecią, zabrakło tylko tego ostatniego podania. Piłka jest taka, że jeżeli się nie strzela, to nic nowego nie wymyślę, to najprawdopodobniej się dostaje – nie zawsze, co prawda – ale się dostaje bramkę. Myślę, że 1:1 z naszej perspektywy to jest co najmniej dobry rezultat – dodał opiekun beniaminka PKO Ekstraklasy.

W ramach drugiej serii gier w polskiej ekstraklasy Stal już w najbliższy piątek zmierzy się z Górnikiem Zabrze w roli gospodarza. Pierwszy gwizdek sędziego w tym boju zaplanowany jest na godzinę 20:30.

Komentarze