Rasak z przełamaniem a’la Cubasa [wideo]

Damian Rasak
Damian Rasak fot. Paulina Rogalska / Wisła Płock S.A.​

Damian Rasak w starciu przeciwko Wiśle Kraków ustalił wynik rywalizacji na 3:0 dla Wisły Płock, popisując się fantastycznym trafieniem tzw. “nożycami”. Ekstrastats wyliczyło, że piłkarz Nafciarzy czekał na swojego gola 6274 minuty.

Czytaj dalej…

Damian Rasak trafił do ekipy z Mazowsza w 2017 roku z Miedzi Legnica. Defensywny pomocnik od momentu, gdy dołączył do Wisły, zaliczył w jej szeregach łącznie 91 meczów. 24-latek dopiero w piątkowy wieczór zaliczył premierową bramkę w koszulce Nafciarzy. Wcześniej zaliczył pięć asyst.

Pracuś, który zasłużył na swój wielki moment

Mimo młodego wieku zawodnik urodzony w Toruniu ma już doświadczenie z zagraniczną piłką. Pierwsze piłkarskie kroki zawodnik stawiał co prawda w Elanie Toruń, ale już w 2013 roku zasilił szeregi akademii piłkarskiej Chievo Werona, gdzie spędził trzy lata, będąc w międzyczasie wypożyczanym do Bari, czy SEF Torres 1903.

Rasak do Polski wrócił w lutym 2016 roku, dołączając do Miedzi Legnica. W ekipie z Dolnego Śląska zawodnik wystąpił łącznie w 42 spotkaniach, w których strzelił pięć goli. Zdecydowana większość tych meczów rozegrana była na zapleczu polskiej ekstraklasy. Jedno spotkanie zawodnik rozegrał w Pucharze Polski.

Gol klasy światowej

W trakcie letniego okienka transferowego w 2017 roku piłkarz zasilił szeregi Wisły Płock, która według Transfermarkt.de wyłożyła na transakcję piłkarza 75 tysięcy euro. Rasak w koszulce teamu z Mazowsza zadebiutował 14 lipca 2017 roku w meczu przeciwko Lechii Gdańsk. Team z Grodu Neptuna wygrał wówczas 2:0. Od tamtej pory wychowanek turyńskiej Elany zaliczył 70 spotkań w wyjściowym składzie z Wisły z Płocka. Tymczasem w piątek 18 września 2020 roku zawodnik zanotował premierowe trafienie z barwach płocczan. Warto było jednak czekać na takiego gola.

Komentarze