Cracovia z osłabieniem! Jablonsky zdyskwalifikowany

Piłkarze Cracovii
Piłkarze Cracovii fot. Grzegorz Wajda

Cracovia w trakcie kampanii 2020/2021 będzie musiała sobie radzić bez Davida Jablonsky’ego. Piłkarz Pasów decyzją Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) został zdyskwalifikowany, co jest następstwem afery korupcyjnej z udziałem zawodnika, gdy ten grał jeszcze w Czechach.

Czytaj dalej…

Cracovia w ostatnim czasie nie ma powodów do radości. Start nowego sezonu polskiej ekstraklasie team ze stolicy Małopolski zaczął z bagażem minusowych punktów, co jest następstwem czynów korupcyjnych w klubie z Miasta Królów.

Tymczasem najnowsze doniesienia wskazują, że zawodnik krakowskiej drużyny w postaci Jablonsky’ego został ukarany karą dyskwalifikacji, która będzie obowiązywać we wszystkich rozgrywkach piłkarskich na cały świecie do końca czerwca 2021 roku.

Kara za grzechy z młodości

Warto zaznaczyć, że piłkarz już wcześniej został ukarany za ustawianie meczów w lidze czeskich przez Związek Piłki Nożnej Republiki Czeskiej.

28-letni piłkarz został już skreślony z listy zawodników, którzy byli uprawnieni do gry w PKO Ekstraklasie. Jest to zatem duża strata dla Cracovii, bo środkowy defensor był w tej kampanii kluczową postacią Pasów, notując w jej szeregach cztery mecze, licząc wszystkie rozgrywki, w których zdobył jedną bramkę.

Jablonsky ma umowę z Cracovią do 2022 roku. Niewykluczone, że w zaistniałych okolicznościach klub ze stolicy Małopolski podejmie decyzje o rozwiązaniu umowy z zawodnikiem z jego winy.

Komentarze