Błażej Augustyn znalazł nowy klub

Piłkarze Jagiellonii Białystok
Piłkarze Jagiellonii Białystok fot. Grzegorz Wajda

Błażej Augustyn od nowego sezonu będzie zawodnikiem Jagiellonii Białystok. 32-letni obrońca podpisał w piątek dwuletni kontrakt z klubem z Podlasia, z opcją przedłużenia go o kolejnych 12 miesięcy.

Czytaj dalej…

Augustyn do Jagiellonii przenosi się na zasadzie wolnego transferu z Lechii Gdańsk, w której występował przez ostatnie trzy lata. Na boiskach Ekstraklasy, na których występował również w barwach Legii Warszawa i Górnika Zabrze, rozegrał do tej pory 83 spotkania, zdobywając siedem bramek.

W latach 2008-2016, z przerwą na wypożyczenie do Górnika, Augustyn występował za granicą, gdzie bronił barw takich klubów jak Rimini, Catania Calcio, Vicenza, Heart od Midlothian i Ascoli.

Augustyn: Wiem czego oczekuje się ode mnie

Sam zawodnik nie kryje zadowolenia z przenosin do Jagiellonii. – Wiem jakie są oczekiwania wobec mojej osoby. Przychodzę do Jagiellonii jako doświadczony defensor. Zawsze lubiłem wyzwania. Stawiam im czoła, niczego się nie boję – powiedział Augustyn, cytowany przez oficjalną stronę Jagiellonii.

– Jaga w ostatnich latach potwierdza, że jest topowym klubem w Polsce. Świadczą o tym nie tylko wyniki, ale również ośrodek, infrastruktura. Tak naprawdę niewiele klubów w Polsce może pochwalić się takimi warunkami. Dlatego cieszę się, że trafiłem w takie miejsce – dodał doświadczony obrońca.

Komentarze