Badia na dłużej w Piaście

Piłkarze Piasta Gliwice
Piłkarze Piasta Gliwice fot. www.piast-gliwice.eu

Gerard Badia w kolejnym sezonie nadal będzie bronił barw Piasta Gliwice. Hiszpan z klubem z Górnego Śląska parafował nowy kontrakt, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2021 roku.

Czytaj dalej…

Badia trafił do Piasta w lutym 2014 roku. Od tego czasu w barwach Niebiesko-czerwonych rozegrał łącznie 187 spotkań, w których zdobył 31 bramek oraz zanotował 34 asysty. 30-latek jest również rekordzistą pod względem liczby występów w Ekstraklasie w barwach Piasta. Od trzech sezonów Hiszpan jest kapitanem gliwickiego zespołu.

Wspólna decyzja

– Dużo myślałem o mojej przyszłości. Rozmawiałem z rodziną i wspólnie zdecydowaliśmy, żeby zostać kolejny rok w Gliwicach. Jestem zadowolony, że tak się stało, bo znam tutaj wszystko i dobrze się tu czuję. Czuję się ważną osobą w szatni i myślę, że to jest najlepsza decyzja, którą mogłem podjąć – powiedział Badia po podpisaniu kontraktu.

– Nie jest łatwo grać tyle lat w jednym klubie. Wszyscy wiemy, że w tych czasach zawodnicy grają w danym miejscu przez dwa-trzy lata, a później zmieniają otoczenie. Jestem dumny, że przez cały ten czas jestem w Piaście. Cieszę się, że ludzie mnie szanują. Ja też darzę dużym szacunkiem gliwiczan. Nie chciałem teraz kończyć tej naszej pięknej wspólnej historii – dodał skrzydłowy Niebiesko-czerwonych.

Badia: Piast dużo dla mnie znaczy

– Piast dużo dla mnie znaczy. Ten klub dał mi bardzo wiele i jedyne, co mogę teraz dla niego zrobić, to zostać tutaj na kolejny sezon i pokazać, że dalej chcę walczyć, biegać i strzelać gole w koszulce z herbem Piasta na piersi – przyznał kapitan gliwiczan.

Komentarze