Angulo żegna się z Górnikiem

Igor Angulo
Igor Angulo fot. Dariusz Hermiersz / GornikZabrze.pl

Jutro zabrzański Górnik rozegra swój ostatni mecz w ramach trwającej kampanii PKO Ekstraklasy, mierząc swoje siły z Zagłębiem Lubin. Spotkanie z udziałem spadkobierców 14-krotnych mistrzów Polski i Miedzowych rozegrane zostanie na Zabrze Arena. Tymczasem dzisiaj klub z Górnego Śląska poinformował, że szeregi zabrzan pożegnają: Igor Angulo, Szymon Matuszek, Kamil Zapolnik i David Kopacz.

Czytaj dalej…

Szczególnie informacja o rozstaniu z hiszpańskim napastnik może zaniepokoić fanów Trójkolorowych. Jest to o tyle ciekawe, że jeszcze niedawno szkoleniowiec zabrzan Marcin Brosz przekonywał, że cały czas trwają rozmowy związane z tym, aby zatrzymać Angulo na dłużej w klubie. Wygląda jednak na to, że osiągniecie porozumienia było zbyt trudnym zadaniem.

Koniec pewnej epoki z Zabrzu

Przypomnijmy, że hiszpański napastnik to nie tylko król strzelców Ekstraklasy i pierwszej ligi, ale także kapitan ekipy z Zabrza pod nieobecność Matuszka, któremu śląskie powietrze służyło. Angulo zasilił szeregi Górników w trakcie letniego okna transferowego w 2016 roku.

36-latek w koszulce zabrzan zaliczył łącznie 153 mecze, w których zdobył 88 bramek. Bask zanotował też w koszulce Górnika 21 asyst. Zawodnik do ekipy z Zabrza trafił z greckiego AO Platanias na zasadzie wolnego transferu.

Komentarze